6 produktów, które pomogą ci schudnąć

0
1720

Chociaż żaden produkt nie jest magicznym sposobem na utratę wagi, istnieją pewne składniki potraw, które mogą pomóc w osiągnięciu celów związanych z odchudzaniem. Większość produktów spożywczych wchodzących w skład diety odchudzającej ma kilka wspólnych cech: są bogate w błonnik (co pomaga utrzymać uczucie sytości dłużej) i niską gęstość energetyczną, co oznacza, że możesz zjeść stosunkowo dużą porcję, nie przesadzając przy tym z ilością kalorii.

Awokado

Awokado jest bogate w jednonienasycone kwasy tłuszczowe, błonnik, potas i związki fitochemiczne. Jak wynika z badań przeprowadzonych w Nutrition Journal, ludzie, którzy jedzą awokado, mają zwykle niższy BMI, masę ciała i obwód talii niż ludzie, którzy pomijają ten zielony owoc. Mimo że awokado ma więcej kalorii niż inne owoce i warzywa, kombinacja tłuszczu i błonnika znajdująca się w nim może pomóc w utracie wagi.

Różne odmiany Fasole

Wszystkie odmiany fasoli są bogate w błonnik, który jest Twoim przyjacielem, kiedy próbujesz schudnąć, ponieważ pomaga kontrolować głód. Jedzenie fasoli i roślin strączkowych wiąże się również z różnymi innymi korzyściami zdrowotnymi, w tym obniżeniem ciśnienia krwi, obniżeniem poziomu cholesterolu LDL i zmniejszeniem ryzyka wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Ziarna mają dość niską kaloryczność i dostarczają dodatkową porcję białka.

Łosoś

Łosoś jest doskonałym źródłem wysokiej jakości białka i dostarcza mnóstwo „dobrych” tłuszczów: kwasów tłuszczowych omega-3. Jedzenie łososia może być zarówno pysznym, jak i wszechstronnym sposobem na uzyskanie zalecanych dwóch tygodniowych porcji ryb i stanowić doskonale urozmaicenie diety.

Owoce

Owoce są czasem źle oceniane, ponieważ naturalnie zawierają cukier. Jednak jedzenie owoców może pomóc schudnąć, szczególnie gdy zamienisz nimi przetworzoną żywność lub inne niezdrowe przekąski. Otrzymasz naturalnie słodki smakołyk, a także korzyści z błonnika i przeciwutleniaczy.

Migdały

Migdały są doskonałym źródłem błonnika i mają wysoką zawartość białka. Jedzenie posiłków z dużą ilością błonnika i białka może pomóc Ci czuć się pełniejszym na dłużej, co sprawia, że chęć sięgnięcia po niezdrową przekąskę między posiłkami jest znacznie mniej kuszące. Migdały, bogate w witaminę E to również dobre źródło zdrowych dla serca jedno- i wielonienasyconych tłuszczów, są doskonałym wyborem do posypania sałatki lub jako przystawka. Możesz również użyć ich jako dodatek do porannej owsianki lub po prostu trzymać małą torebkę na półkę jako przekąskę na „czarną godzinę”.

Jogurty proteinowe

Jogurt pełen protein, który dodatkowo zawiera probiotyki pożyteczne dla zdrowia jelit, może wspomóc odchudzanie. Zdrowie jelit może wpływać na Twoją wagę, a spożywanie większej ilości błonnika i probiotyków pomaga utrzymać bakterie jelitowe w odpowiedniej kondycji, co jest korzystne dla metabolizmu. Wybierając jogurt proteinowy, pamiętaj, aby zwrócić uwagę na ilość dodanych cukrów.

Najlepsza dieta odchudzająca

Najlepsza dieta odchudzająca

Wspomniane przez nas produkty z całą pewnością pomogą w przygotowaniu własnej diety, jednak optymalna dieta odchudzająca może być zaproponowana jedynie przez profesjonalne firmy cateringowe.  Zapraszamy na Dietly, stronę z największą bazą firm cateringowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here