Skórzany pasek do zegarka – jak o niego zadbać ? Dla kogo?

0
1265

Zarówno zegarki męskie, jak i damskie bardzo często występują w wersjach z paskiem skórzanym. Jest to tradycyjna wersja, która przyjęła się już jakiś czas temu. Wielką zaletą takiego materiału jest fakt, że może go dostać w szerokiej gamie kolorystycznej. Wiąże się to, z tym że dobór paska skórzanego do zegarka do naszego stylu życia czy ubioru nie będzie należeć do najtrudniejszych.

Skóra

Wszyscy doskonale wiemy, że każda skóra się od siebie różni. Ta, która jest wykorzystywana przy produkcji skórzanych pasków do zegarka, najczęściej jest skórą cielęcą. Charakteryzuje się ona swoją miękkością, jest przyjemna, wręcz aksamitna w dotyku co jest przecież niezwykle ważne. Jej kolejną zaletą, jest fakt, że jest to ogólny dostępny materiał. Wiąże się to z niski kosztami, które przecież przy takich produktach jak skórzane paski do zegarka odgrywają kluczową rolę. Kiedy mamy do czynienia z droższymi zegarkami możemy się spotkać ze skórą z krokodyla. Jest to jednak niezwykle wysoka półka i rzadko kiedy mamy do czynienia ze skórzanymi paskami do zegarka wykonanymi w ten sposób.

Czy każdy może korzystać ze skórzanego paska do zegarka?

Otóż nie. Skóra, która jest wykorzystywana do takich celów, jest elastyczna i przyjemna w dotyku. Podczas jej produkcji jednak stosuje się wiele substancji chemicznych, które mogą skutkować uczuleniem. Jeśli zobaczymy wysypkę, to warto jak najszybciej zamienić go na pasek wykonany z materiału bądź bransoletę.

Jak zadbać o skórę?

Skórzany pasek do zegarka to akcesoriom, które wymaga szczególnego traktowania. Co pewien czas, należy wyczyścić go z potu czy kurzu. W takim celu powinniśmy skorzystać z wilgotnej szmatki. W celu lepszego zabezpieczenia warto zaopatrzyć się w specjalne preparaty. Sprawią one, że skóra będzie wyglądała lepiej, a jej żywotność znacznie się wydłuży.

Co w przypadku zawilgocenia?

Skóra to materiał, która bardzo nie lubi wody. Jeśli już dojdzie do zamoczenia skórzanego paska do zegarka, należy osuszyć go papierowym ręcznikiem, a następnie odłożyć w ciepłe, przewiewne miejsce. Nie poleca się suszenia takich przedmiotów na kaloryferze. Jest możliwe, że wtedy stracą one swoje właściwości.

Kiedy wymienić skórzany pasek w zegarku?

Mało kto wie, że pasek w zegarku to przedmiot, który się zużywa i należy go co jakiś czasy wymieniać. Dla osób, które korzystają z zegarka na co dzień, poleca się wymieniać pasek skórzany do zegarka raz na 6 do 9 miesięcy. Nie mówimy tylko o względach estetycznych, gdyż naturalne jest, że pasek się zużywa. Po takim czasie zwyczajnie niehigieniczne jest korzystanie z zegarka.

Skórzany pasek w zegarku jest bezpośrednio styczny do nadgarstka. Wiąże się to z tym, że dostają się tam wszelkie zanieczyszczenia, bakterie czy pot. W związku z tym, jeśli chcemy bezpiecznie, zdrowo oraz komfortowo korzystać z zegarka należy co jakiś czas wymieniać jego pasek.

Skórzany pasek to element, który dodaje szyku i elegancji każdemu zegarku. Musimy jednak pamiętać o jego pielęgnacji, która jest niezwykle ważna i ma kluczowe znaczenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here