Curacao

Karaiby to idealne miejsce do spędzenia wolnego czasu. Piękne plaże sprzyjają nie tylko relaksowi i wygrzewaniu się na leżakach. Można zwiedzać, wypoczywać aktywnie, korzystać z licznych atrakcji, smakować lokalnych przysmaków, poznawać kulturę, podziwiać faunę i florę. W Curacao nie brakuje zapierających dech w piersiach krajobrazów. Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, niezależnie od wieku i preferencji. Jest tam wiele miejsc, które warto zobaczyć.

Curacao – podstawowe informacje dla turysty

Curacao to wyspa usytuowana u wybrzeży Wenezueli, na pod Morza Karaibskiego. Panuje tam stosunkowo suchy klimat. Stolicą jest Willemstad, który potocznie jest określany mianem małego Amsterdamu. Ze względu na charakter starego miasta i portu Willemstad znalazło się nawet na liście UNESCO. Jeśli ktoś pragnie spędzić wakacje w miejscu obfitującym w malownicze krajobrazy, spokojne wody i odpocząć od miejskiego zgiełku, czas najwyższy odwiedzić wyspę wchodzącą w skład Antyli Holenderskich. Można tam kąpać się nie tylko w ciepłych wodach, ale też w promieniach słonecznych i przyjemnym piasku. W przypadku pobytu nieprzekraczającego 90 dni wiza nie jest wymagana. Mieszkańcy posługują się językiem holenderskim i papiamento. Obwiązuje waluta gulden antylski.

Curacao jest wyspą należącą do Holandii, ale została odkryta przez Hiszpanów. Pierwotnie zamieszkiwana była przez Arawaków. Dawniej nie cieszyła się zbyt dużym zainteresowaniem, ale obecnie jest kluczowym ośrodkiem handlowym, do którego każdego roku przybywają rzesze turystów z całego kraju. To właśnie w Curacao można uprawiać wielorakie sporty wodne, gdyż panują ku temu idealne warunki. Można też relaksować się na plaży, pograć w golfa, uraczyć się przejażdżką konna/rowerową, spróbować swoich sił w paintball, wspinać się i skorzystać z rappelingu, spędzić czas na wędkowaniu, odkrywać zakamarki wyspy, uprzyjemnić sobie czas w ośrodku SPA. Od tego roku można tam polecieć na wakacje z ITAKĄ.

Niezapomniane wakacje w Curacao – jakie atrakcje czekają na turystów?

wakacje w Curacao

Atrakcji na Curacao nie brakuje. Zacząć warto od stolicy, czyli od Willemstad, która zachwyca swoją architekturą w stylu holenderskim. Oprócz zwiedzania można też skorzystać z atrakcji w postaci nurkowania i kasyna. Najwyższym mostem na Krainach jest Queen Juliana Bridge. Jest on jednocześnie w czołówce najwyższych mostów na świecie. Będąc w Curacao, warto odwiedzić Park Narodowy Christoffel. Najciekawsze są tta jaskinie z malowidłami Arawaków. W parku tym mieści się też najwyższy szczyt wyspy, czyli Góra Christoffela. Wieloletnie zabytki Curacao podziwiać można w Muzeum Kura Hulanda. Jest to typowe muzeum antropologiczne o charakterze kulturowym. Jeśli kogoś interesuje historia niewolnictwa i czasy handlu ludźmi, powinien udać się do tego muzeum. Za jedną z największych atrakcji Curacao uznaje się Akwarium Morskie. Można tam liczyć nie tylko o poszerzenie swojej wiedzy w przystępny sposób, czyli poprzez zabawę, ale skorzystać z wielu form rozrywek. Dużą popularnością cieszy się Akademia Delfina. Możliwe jest nie tylko podziwianie tych wspaniałych zwierząt, ale też pływanie i nurkowanie z nimi. Przez cały tydzień dostępna jest Jaskinia Hato, kolorowa i wapienna. Zachwyca ona unikalnymi formami stalaktytowymi i stalagmitowymi. Goszczą tam nawet nietoperze, więc jest okazja zobaczyć je z bliska.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here