Woda a odchudzanie

Dieta wymaga zazwyczaj wprowadzenia kilku zmian w sposobie odżywiania aby mogła przynosić pożądane efekty. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu.
Woda a odchudzanie ma ze sobą wiele wspólnego. W trakcie diety odchudzającej należy wypijać minimum dwa litry wody dziennie. Oczywiście można do tego zaliczyć także zupę czy herbatkę ziołową. Oczywiście zupa powinna być pozbawiona śmietany i mąki a herbatka cukru. Doskonałym zamiennikiem cukru jest miód lub syrop klonowy.
Ważne, aby woda była niegazowana gdyż woda gazowana sprzyja wzdęciom i zaparciom. Woda pozwala oczyścić organizm z toksyn i zmniejsza łaknienie, dlatego jest tak bardzo ważna podczas odchudzania.
Warto wypić szklankę wody kilka minut przed posiłkiem aby szybciej poczuć sytość.
Często także głód między posiłkami spowodowany jest zbyt małą ilością wypitej wody. Odczuwając silny głód warto w pierwszej kolejności napić się wody. Aby urozmaicić jej smak doskonałym pomysłem jest dodanie do wody kilku listków świeżej mięty, odrobinę soku z cytryny lub kilka plasterków limonki. Niektóre osoby do wody dodają także maliny, truskawki, cząstki pomarańczy lub borówki amerykańskie.
Bogate w wodę są także niektóre produkty, na przykład arbuz, melon czy świeży ogórek. Mają one bardzo mało kalorii, doskonale gaszą pragnienie i apetyt. Dzięki temu że mają one silne działanie moczopędnie oczyszczają organizm z nagromadzonych toksyn.
Zbyt małe nawodnienie organizmu często skutkuje także bólem głowy, sennością i osłabieniem. Każdy dzień należy rozpoczynać od wypicia na czczo szklanki wody z sokiem z cytryny. Świetnie działa to na pracę układu pokarmowego i wspomaga metabolizm. Wypijanie wody na czczo ułatwia wypróżnianie i zapobiega zaparciom.
Regularne picie wody jest bardzo ważne również w trakcie ćwiczeń fizycznych. Na trening lub poranny jogging obowiązkowo trzeba zabrać ze sobą butelkę niegazowanej wody.
Warto zaopatrzyć się w dzbanek lub butelkę filtrującą wodę. Oczyszczają one doskonale wodę kranową a niektóre filtry dodatkowo wzbogacają ją w cenne minerały, na przykład magnez lub wapń. Filtr oczyszcza wodę z kamienia i innych niezdrowych substancji. Sprawia, że woda ma doskonały smak. Butelka filtrująca jak i dzbanek są produktami wielokrotnego użytku, wystarczy jedynie co pewien czas wymienić filtr. O wymianie filtra przypomina datownik bądź dioda.
Butelki filtrujące w zależności od wybranego producenta i pojemności kosztują kilkadziesiąt złotych. Filtr kosztuje zazwyczaj kilkanaście złotych. Produkty te dostępne są w supermarketach, drogeriach oraz w wielu sklepach internetowych.
Dzieci od najmłodszych lat powinny się uczyć picia wody mineralnej. W przypadku dzieci najlepiej sprawdzają się butelki o pojemności 250, 300 lub 500 mililitrów. Są bardzo ergonomiczne, można je z łatwością włożyć do plecaka i zabrać do szkoły lub przedszkola. Taka butelka sprawdzi się także podczas zajęć sportowych lub w czasie rowerowych wycieczek. Specjalny korek uniemożliwia rozlanie się wody.

http://www.zdrowakroplakrwi.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here