Metody na odchudzanie

Kiedy wiosna za pasem, każdy z nas zaczyna myśleć o zrzuceniu kilku zbędnych kilogramów, które przybyły nam w trakcie zimy. O ile nie planujemy pozbycia się 50 kg, to z łatwością możemy nieco poprawić wygląd naszej sylwetki nawet przez zaledwie kilka tygodni. Wystarczy wprowadzić do codziennej rutyny kilka dobrych nawyków, a kilogramy zaczną spadać lawinowo. Będą to zmiany dotyczące samego sposobu żywienia, ale tez sposobu funkcjonowania. Badanie dowodzą, że metoda małych kroczków jest najskuteczniejsza na świecie. Zatem, do dzieła!

Po pierwsze – regularne posiłki
Jeśli do tej pory była to nasza pięta achillesowa, to najwyższy czas nad tym popracować. Regularne posiłki to klucz do pięknej sylwetki. Kiedy chcemy schudnąć, absolutnie nie powinniśmy się głodzić. To Jeden z najczęstszych i największych błędów wszystkich odchudzających się osób. A głodówka może się przydać, ale tylko przez jeden, góra dwa dni, jako wstęp do diety. Można wówczas pić na przykład same warzywne i owocowe soki. Organizm nieco się oczyści i przygotuje do zmiany sposobu odżywiania. Nigdy jednak nie należy jej zbytnio przedłużać, bo to bardzo niezdrowe. Nawet na diecie odchudzającej, należy jeść regularnie i w odpowiedniej ilości. Tylko w ten sposób zapewnimy naszemu organizmowi odpowiednią dawkę składników odżywczych i energii. Posiłki co dwie, trzy godziny zapewnia nam dobre, zdrowe i skuteczne odchudzanie, bo najedzone komórki będą przyspieszać metabolizm, a nie go spowalniać.

Po drugie- więcej ruchu
Niestety wszystkie znaki na ziemi i niebie dowodzą, że bez odpowiedniej aktywności, skutki diety odchudzającej będą zdecydowanie mniej spektakularne. Ale umiarkowanej aktywności fizycznej, nie należy mylić z uprawianiem sportu na poważnie. Oczywiście można tez i tego spróbować. Ale jeśli do tej pory raczej stroniliśmy od jakiejkolwiek aktywności, lepiej wdrażać ruch małymi krokami. Dla wyjątkowo leniwych ludzi wystarczy już wprowadzenie kilkunastu minutowych spacerów z rana lub popołudniu, aby organizm odczuł naprawdę dużą różnicę. Można również zacząć jeździć do pracy na rowerze, lub zrezygnować z komunikacji miejskiej na rzecz pieszych wypraw. Sposobów jest sporo. Wybierzmy jeden lub dwa, które najlepiej najlepiej pasują do naszego stylu życia i w drogę!

Po trzecie- zbilansowana dieta
Wkraczamy w rejony, które bywają najbardziej kłopotliwe, jeśli chodzi o odchudzanie. Bo zmiana nawyków żywieniowych to trudne zadanie. I to tez należałoby wprowadzać stopniowo. Raczej nie jest wskazane przechodzenie na restrykcyjną dietę z dnia na dzień, bo to dla organizmu duży szok. I z pewnością nie jest zdrowe rozwiązanie. Zupa kapuściana na odchudzanie może się oczywiście sprawdzić, ale raczej nie jako jedyny posiłek w ciągu dnia. Warzywa i owoce powinny zastąpić w diecie niezdrowe przekąski, a nie pełnowartościowe posiłki. Zjedzmy pyszną, odchudzającą, warzywna zupę na kolację, zamiast kawałka pizzy, czy tostów. To najlepsza droga do tego, aby nasze odchudzanie było skuteczne, a efekty długotrwałe.

http://www.muscular.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWoda a odchudzanie
Następny artykułWoda na odchudzanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here