bardotka

Każda przedstawicielka płci pięknej doskonale wie, że różnorodność fasonów staników może przyprawić o zawrót głowy. Dedykowane rozmaitym piersiom, zarówno małym, jak i obfitym, a także przeznaczone na wiele okazji pozwalają na odpowiedni dobór do własnych potrzeb i preferencji. Jednym z chętniej wybieranych modeli jest biustonosz bardotka, który przywodzi na myśl słoneczne plaże Francji. Czym tak naprawdę jest i komu pasuje?

Po czym poznać bardotkę?

Cechą charakterystyczną biustonosza bardotki, takiego jak np. https://mybra.pl/pol_m_Biustonosze_Bardotki-1887.html jest głębokie wycięcie tworzące prostą linię oraz odkrycie górnej części piesi. Posiada ściśle przylegające do ciała, usztywniane miseczki, z miejscem przeznaczonym na modelujące i optycznie powiększające biust wkładki. Zwieńczeniem stanika są grube, odpinane ramiączka oraz wykończenie silikonową taśmą, która gwarantuje optymalne podtrzymanie – nawet przy odpiętych ramiączkach.

Biustonosz bardotka – skąd się wziął?

Prekursorką tego stanika była rzecz jasna Brigitte Bardot, od której pochodzi nazwa biustonosza. I choć w latach 50. nieco różnił się od współczesnej formy (korzystano z innych materiałów oraz rozwiązań), to jednak podstawowe cechy pozostały bez zmian. Aktorka w swoich stylizacjach często stawiała na seksowny, kobiecy wizerunek. Nie stroniła od hiszpańskich dekoltów, które nakładały konieczność zakładania specjalnych, głęboko wyciętych biustonoszy bez ramiączek. I właśnie dlatego stworzyła bardotkę – fason do zadań specjalnych!

Dla kogo przeznaczony?

Biustonosz bardotka to uniwersalny model, który pasuje wszystkim kobietom – niezależnie od wielkości biustu czy ich kondycji. Każda kobieta, zarówno posiadająca okrągłe, stożkowate czy opadające piersi może sięgnąć po bardotkę – nie obawiając się bieliźnianej wpadki. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku ich jędrności i elastyczności. Choć biustonosz bardotka potrafi wiele dobrego zdziałać z kobiecym biustem (unosi go i powiększa) to jednak nie zapewni atrakcyjnego wyglądu, jeśli będzie miękki, mało sprężysty i „lejący”. Dlatego tak ważna jest struktura piersi. W przeciwnym razie, zamiast efektownego wymodelowania biustu, uzyskamy efekt jego przelewania się nad górną częścią stanika. A to bez wątpienia nie będzie należało do cech pożądanych i mile widzianych.

Na jakie okazje?

Stanik bardotka wybierają panie o małych, jak i pełnych piersiach. Jest chętnie zakładany na wieczorowe wyjścia, jako dodatek do eleganckich, mocno wyciętych kreacji, jak również sukien ślubnych. Nie oznacza to jednak jego jedynego zastosowania.  Bardotka to bowiem model uniwersalny, który z równie dużym sukcesem sprawdza się podczas oficjalnych gali i dużych, rodzinnych uroczystości, jak również w codziennym zastosowaniu, kiedy liczy się ładny wygląd piersi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here