Mauritius

Mauritius znany też jako Republika Mauritiusu jest państwem wyspiarskim, które zlokalizowane jest w południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego. Wakacje na Mauritiusie to gwarancja niezapomnianych wrażeń, pięknych widoków i zawsze udanej pogody. Na wszystkich przybywających tu turystów czekają  piękne, białe i piaszczyste plaże, które zalewane są czystymi wodami oceanu. Podróżnicy będą mogli podziwiać nie tylko piękną przyrodę, lecz również uprawiać sporty wodne, w tym na przykład nurkowanie pośród raf koralowych. To też miejsce, do którego można wybrać się o każdej porze roku, ponieważ pogoda jest to praktycznie niezmienna przez cały rok. Ci, którzy nie lubią podróżować na własną rękę, powinni wybrać się na Mauritius z biurem podróży. Pod opieką doświadczonych przewodników, a także rezydentów będziemy mieć pewność, że będziemy czuć się bezpiecznie, a podczas wyprawy zobaczymy wszystkie najważniejsze miejsca tego pięknego kraju.

Rajski Mauritius z biurem podróży

Wyprawa na Mauritius z biurem podróży to pewność, że nie będziemy się nudzić, a wyprawa będzie pełna niezapomnianych przeżyć i pięknych widoków. Ogromną zaletą tego typu miejsca jest to, że wyspy Mauritius są zalesione dziewiczymi lasami, uprawia się tu trzcinę cukrową i herbatę, a wszystko to można zwiedzić podczas wyprawy na przykład z biurem podróży. Co więcej, jest to też wyspa niezwykle urozmaicona, dzięki czemu każdy znajdzie tu coś dla siebie. Podróżnicy przebywając pod opieką biura podróży, na pewno udadzą się w rejs na rajskiej wyspy, które oddzielone są od siebie pięknymi, niezwykle malowniczymi rafami koralowymi. Wielu turystów, którzy przybywają na wakacje na Mauritius, chce zasmakować nurkowania i podziwianie raf koralowych. Szczególnie interesujący jest górski park krajobrazowy Domaine du Chausser, park Chamarel, a także niezwykle znany w tej okolicy rezerwat ptaków Casela i wodospady Rochester. Kluczowym elementem podczas wycieczki na Mauritius jest odwiedzenie największego miasta, a zarazem też stolicy tej wyspy, czyli Port Louis, który to  zlokalizowany jest w północno-zachodniej części wyspy. Wycieczka na Mauritius to też możliwość poznania afrykańskich tradycji oraz azjatyckiej kultury wyspy. Niezwykle ciekawy jest odbywający się tu festiwal hinduski chiński.

Jedziemy na Mauritius z biurem podróży

Kiedy wybieramy się na wycieczkę, która organizowana jest przez doświadczone biuro podróży, można mieć pewność, że zostaniemy zabrani w najlepsze miejsca tego niezwykle malowniczego rejonu. Laguny, a także malownicze plaże Mauritius uznawane są przez wielu za jedną z najpiękniejszych na świecie, dlatego też tak błogo się to wypoczywa. Ciekawą atrakcją są rejsy podwodną łodzią ze szklanym dnem, podczas których można podziwiać ogromne bogactwo podwodnego ogrodu koralowego. Warto też zapisać się na pieszą wędrówkę do wodospadu Tamarit, gdzie można zobaczyć jeden z najbardziej imponujących wodospadów na tej wyspie i popływać w naturalnych basenach. Tu też można udać się na spacer przez skały wulkaniczne kanionu, podziwiając piękno okolicznej fauny i flory. Każdy, to będzie szukał informacji na temat Mauritius opinie, będzie mile zaskoczony, ponieważ trudno jest znaleźć jakieś negatywne odczucia osób, które odwiedziły to piękne miejsce. Opinie o Mauritiusie są wręcz zachwycające, co też sprawia, że jeszcze bardziej chcemy odbyć podróż w to niesamowite miejsce.

Kolorowa ziemia na Mauritiusie

Ogromną atrakcją Mauritius jest tak zwana kolorowa ziemia, uznawana za światowy ewenement i ikonę tego miejsca. To tu w zależności od naświetlenia kolorowe, powulkaniczne wydmy mienią się wieloma kolorami, od odcieni pomarańczy, po ochrę czy też fiolet. Widok jest niesamowity, dlatego też często znajdziemy go na pocztówkach właśnie z Mauritius. Wiele osób też podaje, że ze względu na niesamowite właściwości magnetyczne zmieszany piasek i tak później rozdziela się na osobne kolory, wracając do swego pierwotnego ułożenia. To niezwykle fascynujące i magiczne miejsce, warte odwiedzenia podczas wycieczki na Mauritius. Doczekało się też ono wielu pozytywnych opinii, a przez wiele osób uznawane jest za obowiązkowy punkt podczas wyprawy na tę wyspę. Piękno przyrody, niesamowite widoki oraz panujący tu klimat sprawiają, że wycieczka na Mauritius na długo pozostanie w naszej pamięci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here