USG piersi

USG piersi to badanie, które wykonuje się u wielu kobiet od wielu, wielu lat. W dzisiejszych czasach do kampanii propagujących systematyczne badanie piersi włączyły się media oraz znane osoby, które z telewizji czy z ekranu monitora nakłaniają panie do wizyt u swoich lekarzy. USG piersi to bezinwazyjne badanie, które tak naprawdę trwa kilka minut i nie powoduje żadnego bólu ani dyskomfortu u pacjentki. Co warto o nim wiedzieć? Jak się powinno do niego przygotować? Czy panie w ciąży również mogą poddać się badaniu USG? Na te i na wiele więcej pytań odpowiedź poniżej. Zapraszamy – naprawdę warto.

USG piersi Kraków

Badanie USG piesi Kraków polega na tym, iż za pomocą fal ultradźwiękowych, na ekranie monitora lekarzowi uwidaczniają się wszystkie tkanki,z których zbudowana jest pierś pacjentki. Dzięki specjalnej głowicy o niewielkich rozmiarach i zimnego płynu do USG, lekarz przeprowadza dokładne badanie, na którym widzi, czy w piersi nie dzieje się nic niepokojącego. USG piersi kraków trwa tak naprawdę kilka minut i jest to badanie całkowicie bezbolesne. Wynik badania pacjentka otrzymuje od razu po jego wykonaniu “do ręki”. W większości przypadków lekarz, który prowadzi to badanie także podczas niego na bieżąco informuje pacjentkę co widzi na ekranie.

USG piersi w ciazy

Czy badanie USG piersi można wykonać w ciąży? Zdecydowanie tak, choć większość pań w wyniku różnorodnych obaw przekłada je na czas po urodzeniu dziecka. Warto jednak powiedzieć, iż w przypadku pojawienia się jakichkolwiek zmian czy też nieprawidłowości w piersi to badanie wykonane w porę przyczyni się do ochrony zdrowia, a nawet życia pacjentki. Zmiany w piersi niestety rosną bardzo szybko i gdy pacjentka przekłada takie badanie ze względu na aktualną ciąże i czas gdy karmi piersią swoją pociechę – czasami może doprowadzić do tego, iż na określone leczenie w przypadku pojawienia się złośliwych guzów, jest już zdecydowanie za późno. Warto zaznaczyć, iż USG piersi w ciazy nie zagraża dziecku i jak najbardziej powinno być wykonywane.

Warto uświadamiać pacjentki, by przynajmniej raz w roku zdecydowały się na takie badanie. Można je wykonać zarówno na NFZ, jak i w gabinetach prywatnych, gdzie koszt takiej wizyty waha się zazwyczaj od około 100 zł do 200 zł.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here