Na czym polega podologia

Podologia cieszy się coraz większym zainteresowaniem. To dziedzina z pogranicza medycyny oraz kosmetyki, która skupia się na stopach. Z usług podologa można skorzystać w przypadku potrzeby leczenia patologicznych zmian stóp, ale także w celu ich profesjonalnej pielęgnacji. Dowiedz się więcej o podologii!

Historia podologii

Podologia we współczesnym świecie zaczęła dynamicznie rozwijać się dopiero w XX wieku, jednak jej korzenie sięgają już czasów starożytnych. W starożytnym Egipcie, Grecji oraz w Rzymie za pomocą masażu i odpowiednich mikstur łagodzono ból stóp, a także pozbywano się dolegliwości w postaci odcisków. Pierwsze Polskie Towarzystwo Podologiczne powstało już w XIX, jednak wojny oraz reżim ustrojowy ograniczyły rozwój tej dziedziny. Obecnie w kraju powstaje rosnąca liczba gabinetów podologicznych, które przestały być utożsamiane jedynie z zabiegami takimi jak pedicure. Podologia Katowice zajmuje się również łagodzeniem wielu dolegliwości dotykających stóp.

Komu może pomóc podologia?

Poradnie podologiczne nie narzekają na brak zainteresowania oferowanymi usługami. Specjaliści mogą pomóc każdej osobie, z której stopami dzieje się coś złego. Zabiegi świadczone przez podologów polegają również na starannej pielęgnacji stóp, szczególnie w przypadku częstego chodzenia w szpilkach lub w formalnym obuwiu. Gabinet podologiczny katowice oferuje leczenie wielu różnych chorób stóp, do których zalicza się między innymi grzybica. Podolodzy wykonują również specjalne wkładki, które łagodzą dolegliwości wynikające z wad budowy stopy lub jej deformacji.

Jak wygląda wizyta w gabinecie podologicznym?

Gabinet podologiczny Katowice oferuje swoim klientom wiele różnorodnych usług, do których zalicza się między innymi pedicure leczniczy, który polega na wykonaniu specjalistycznego masażu terapeutycznego oraz nałożeniu substancji leczniczych lub opatrzeniu zranionego miejsca. Podolog Katowice może również usunąć dolegliwości takie jak kurzajki oraz odciski i modzele. Podologia Katowice zajmuje się także zniszczonymi paznokciami. Dzięki nowoczesnym metodom leczniczym możliwa jest skuteczna rekonstrukcja paznokcia oraz rozwiązanie problemu wrastania paznokcia w tkankę skóry. Podolog Katowice za jedną wizytę zażyczy sobie opłatę w wysokość od 50 do około 150 zł, co zależy od wykonanych usług.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here