Pies dla każdego

Yorkshire terier, zwany potocznie yorkiem, znajduje się aktualnie na szczycie mody z opinią psa dla każdego. Czy popularność tej rasy jest uzasadniona i zasłużyła ona na tyle dobrych słów? Jaki charakter mają te zwierzaki i ile kosztuje york?
Psy te z pozoru są spokojnymi kanapowcami – małe zwierzaki najczęściej kojarzą nam się z ogromem miłości do właściciela, okazywanym przy każdej możliwej okazji, najlepiej na kolanach właściciela. Nie dajmy się jednak zmylić – Yorki to prawdziwe wulkany energii, żywe i odważne, wymagające odpowiedniego przeszkolenia i konkretnych zasad. Jeśli liczysz na żywą zabawkę, której twoje dziecko będzie zakładało urocze ubranka i różowe kokardki dla zabawy – możesz się sparzyć na swoim wyborze! Te pieski, jak każde inne, należy konsekwentnie wychowywać nie zapominając o tym, że to nie lalki. Plusem jest to, jak szybko York się uczy – przy stosunkowo niewielkich ilościach poświęconego czasu i włożonego wysiłku, możemy wychować sobie prawdziwy wzór psa idealnego i grzecznego, świetnego towarzysza rodziny i dziecięcych zabaw. Jeśli nasz znajomy zwierzak nie odpowiada tej definicji możemy być pewni, że wynika to z braku (lub niepoprawnego) wyszkolenia.
Do niewątpliwych plusów tego małego terierka należy jego rozmiar – nie je dużo, więc nie jest drogi w utrzymaniu; jest dzięki temu łatwy w transporcie, nadaje się na pierwszego zwierzaka dla dzieci, które chcemy nauczyć odpowiedzialności – nasze pociechy mogą spokojnie udać się ze zwierzakiem na spacer, bez strachu o to, że ten je gdzieś pociągnie, czy zrobi krzywdę! Ponadto yorki uwielbiają dzieci i ze względu na swój wesoły i łobuziakowaty charakter, często zostają ich najlepszymi przyjaciółmi.
Nie myślmy jednak o tych psach jak o typowych zwierzakach dla dziecka. To świetni towarzysze każdego człowieka, niezależnie od tego, jakie mamy wymagania wobec psa – nawet miłośnicy ras dużych zazwyczaj uznają Yorki za, najzwyczajniej w świecie – urocze!
Największym wydatkiem posiadacza Yorka jest nie jego żywienie ani zabawki, ale sam zakup psa. Jeśli rasa nas przekonuje, warto go rozważyć.

http://www.czasabsolwenta.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here