Ile wynosi becikowe

Rodzice nowo narodzonego dziecka mogą skorzystać z wielu świadczeń. Niektóre z nich jednak uzależnione są od dochodów młodych rodziców. Tak zwane becikowe przyznawane jest prawie wszystkim młodym rodzicom.
Wiele matek, składających wniosek zastanawia się ile wynosi becikowe.
Kwota świadczenia becikowego w przeciwieństwie do innych świadczeń nie wzrasta, cały czas wynosi 1000 złotych. Jednak aby otrzymać tego typu świadczenie należy spełnić kilka istotnych warunków.
Po pierwsze rodzice rodzice muszą być polakami lub w przypadku cudzoziemców posiadać kartę pobytu.
Dodatkowo należy pamiętać, że świadczenie to nie przysługuje rodzicom, którzy otrzymują podobne świadczenia z tytułu urodzenia dziecka poza granicami kraju.
Od nowego roku aby otrzymać świadczenie becikowe należy wykazać, że dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty około 1900 złotych. Przy dokonywaniu obliczeń uznaje się dochód osiągnięty w poprzednim roku rozliczeniowym i dzieli się go na liczbę członków rodziny.
Aby otrzymać becikowe należy złożyć wniosek w odpowiednim urzędzie, w zależności od miejsca zamieszkania może to być urząd miasta, urząd gminy bądź ośrodek pomocy społecznej.
Na złożenie wniosku rodzice mają czas 12 miesięcy od dnia porodu. Wniosek można pobrać z internetu bądź otrzymać wersję papierową w odpowiednim urzędzie.
Dodatkowo osobom z najniższym dochodem przysługuje również świadczenie rodzinne oraz świadczenie 500 plus także na pierwsze dziecko. Aby otrzymać te świadczenia, dochód na osobę nie powinien przekroczyć kwoty około 600 złotych.
Dość nowym świadczeniem jest tak zwane kosiniakowe. Jest to świadczenie przyznawane matkom bezrobotnym, oraz studentkom, które w chwili urodzenia dziecka pozostawały bez pracy. Świadczenie to jest wypłacane w kwocie 1000 złotych zazwyczaj przez okres 52 tygodni od momentu złożenia odpowiedniego wniosku. Świadczenie rodzicielskie przysługuje niezależnie od dochodów. Aby otrzymać to świadczenie rodzic musi wykazać, że nie pobiera zasiłku macierzyńskiego.

http://www.innowacjaiwiedza.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPies dla każdego
Następny artykułZa granicą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here