Moncler to marka, która znana jest puchowych kurtek i odzieży sportowej wysokiej jakości.  Założona została w 1952 roku przez Rene Ramiona i swoją nawę wzięła od Monestier-de Clermont, alpejskiego miasta położonego w pobliżu Grenoble we Francji. Projekty tej marki stanowią prawdziwy hit mody na stokach narciarskich. Poznaj historię najbardziej luksusowej marki odzieży sportowej.

Śpiwory, namioty i cagoule

Moncler na początku produkowała pikowane śpiwory i namioty ze strukturą teleskopową. Co ciekawe pierwsze kurtki Moncler zostały wyprodukowane nie po to, aby możni zadawali szyku na stokach narciarskich, ale po to, aby chronić pracowników firmy przed zimnem. Potencjał puchowych kurtek Moncler jako pierwszy zauważył francuski alpinista Lionel Terray.  W efekcie marka wypuściła specjalistyczną serię odzieży Moncler pour Lionel Terray. W serii znajdowały się pikowane kurtki, rękawice i śpiwory o dużej wytrzymałości. Wszystkie te akcesoria sprawdzały się w ekstremalnych górskich warunkach. Od tego czasu popularność kurtek Monclar stale rosła. Rozwój marki Moncler przypadku na XXI wieku. Dziś marka kojarzona z logo z kogutem notowane jest na giełdzie, a jej zyski stale rosną.

Na szczycie Karakorum

W 1954 roku kurtki Moncler wyposażył włoską wyprawę w Karakorum, która miała na celu zdobycie drugiego najwyższego szczytu na ziemię. Kurtki Moncler towarzyszył też francuskiej ekspedycji, które zdobyła na szczyt Makalu,  a także w wyprawie na Alaskę w 19644 roku. Moncler stał się także oficjalnym dostawcą francuskiej narodowej drużyny narciarskie podczas Igrzysk Olimpijskich w Grenoble.

Moncler dla kobiet, mężczyzn, sportowców i podróżników

Marka Moncler oferuje kilka linii odzieży sportowej. Pierwsza i najważniejsza to linia klasyczna Moncler, kolejne to: sportowa linia Moncler Grenoble, haute couture Moncler Gamme Rouge, męską linię Moncler Gamme Bleu oraz dziecięcą Moncler Enfant.

Kurtki Moncler przykuwają uwagę zarówno alpinistów i sportowców, jak i zwykłych ludzi, którzy na stokach chcą wyglądać modnie. Warto również pamiętać, że odzież Moncler noszona jest nie tylko na szlakach, ale i w miastach.

Kurtki Moncler

Najbardziej znanym produktem marki są puchowe kurtki Moncler. Odznaczają się one lekkością i funkcjonalnością. Nie przepuszczają chłodu i wilgoci, a dodatkowo w przeciwieństwie do większości puchówek nie są grube i ciężkie. Kurtki Moncler zawdzięczają to tego, że do ich produkcji wykorzystywany jest puch z gęsi. Oprócz funkcjonalności kurtki wyróżniają się stylem. Nabrały go w 2003 roku, kiedy to marka została przejęta przez Remo Ruffiniego. To on postanowił wprowadzić Moncler do segmentu marek premium. Po trzech latach od przejęcia marki jego cel został osiągnięty, a kurtki dostępne są dziś nie tylko w klasycznych barwach, ale i żywych kolorach. Kolejną odmianę kurtki Moncler przeżyły w 20 roku, kiedy to dyrektorem artystycznym marki został Giambattista Valli. Do pracy nad nowymi kolekcjami zaangażował on m.in. Thoma Browne’a.

Dziś kurtki Moncler i nie tylko cieszą się dużą popularnością wśród gwiazd, celebrytek i blogerek modowych. Uwielbiają one ten element zimowego stroju i chętnie noszą go nie tylko na stoku, ale i w miejskich stylizacjach. W Polsce odzież marki Moncler można kupić w Warszawie, a kultowe kurtki osiągają ceny od 3 do 6 tysięcy złotych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here