Luksusowe podróże to nie tylko domena najbogatszych ludzi na świecie. Coraz częściej decydują się na nie zwykli zjadacze chleba, którzy korzystają z ekskluzywnych biur podróży, wybierają się w luksusowa podróż poślubną lub wybierają wakacje szyte na miarę. Trzeba jednak pamiętać, że taki typ podróżowania nigdy nie dorówna luksusowym podróżą najbogatszych. Ci na podróżowanie mogą wydać małe fortuny i chętnie to robią.

Luksusowe podróże to nie tylko odwiedzanie najdroższych hoteli i najdalszych zakątków świata, ale i sam komfort w podróży. W tym najbogatsi osiągnęli perfekcję. Aby stworzyć sobie luksusowe warunki podróżowania, gotowi są wydać niemałe sumy.

Luksusowe podróże samolotem

Ci, którym wydaje się, że luksusowe podróże samolotem wiążą się z lataniem pierwszą klasą, mogą się słono rozczarować. Słowo luksu w podniebnych podróżach już dawno nabrało nowego wymiaru. Aby komfortowo i luksusowo podróżować najbogatszy wynajmują lub kupują prywatne samoloty, które w każdej chwili zabiorą ich do dowolnego miejsca na ziemie. Trzeba jednak pamiętać, że prywatne odrzutowce to nie zwykłe samoloty, ale prawdziwe cacka. Ich wnętrze zupełnie nie przypomina wnętrza zwykłego samolotu, a raczej ekskluzywnej rezydencji. Salony, gabinety, sypialnie z prywatnymi łazienkami, gabinety SPA to tylko niektóre z udogodnień na pokładach prywatnych samolotów.

Ci, którzy w luksusową podróż wybielają się liniami rejsowymi, mogą natomiast skorzystać z pierwszej klasy. W zależności od przewoźnika ma ona szereg udogodnień, które sprawiają, że podróż nabiera nowego wymiaru. Od możliwości skorzystania z usług prywatnego kucharza, po prywatne sypialnie i mini apartamenty do wyłącznej dyspozycji – tak przebiegać może luksusowa podróż samolotem w pierwszej klasie na dowolnym odcinku.

Luksusowa podróż statkiem

Dziś podróżowanie statkiem ma zupełnie inny wymiar niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Ten środek lokomocji niewykorzystywany jest do przemieszczenia się. W ty zakresie wolimy szybsze sposoby takie jak samolot, samochód, a nawet pociąg. Nie oznacza to, że statki straciły na znaczeniu. Luksusowe podróże statkiem to dziś głównie rejsy wycieczkowe. Najbogatszym proponowane są komfortowe kajuty na najbardziej znanych okrętach lub też prywatne statki, którymi mogą płynąc, nawet dookoła świata.

Luksusowe podróże pociągiem

Niezwykłe krajobrazy, ekskluzywne wnętrza, znakomita oblega – wszystko to czeka na amatorów luksusowych podróży pociągiem. Taka wyprawa przywołuje obraz minionej epoki, kiedy to pociągi stanowiły główny środek lokomocji. Dziś luksusowe podróże pociągiem to nie kwestia przemieszczania się, ale posmakowania niezwykłej wyprawy. W tych najbardziej ekskluzywnych miejsce kosztują powyżej 1000 dolarów za osobę na dzień. Luksusowe podróże pociągiem oferuje Venice-Simplon Orient Express, The Maharajas Express czy Rovos Rail’s Pride od Africa.

Luksusowe podróże mogą przybrać wiele form od podróży samolotem, przez rejs statkiem, aż po wyprawę pociągiem. Bez względu na środek lokomocji liczy się to komfort podróżowania, wygoda oraz pełna obsługa. Luksusowe podróże wiążą się z tym, że na każdym etapie wyprawy otrzymuje pełen serwis.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here