Są takie miejsca na ziemi, o których odwiedzeniu marzy każdy. Niestety przeszkoda w ich zobaczeniu są finanse. Aby je odwiedzić, należy wykupić drogie wycieczki, których sumy przekraczają 10 tysięcy złotych za osobę, a to i tak przy podróżowaniu w najbardziej ekonomicznej formie.  Drogie wycieczki to przede wszystkim te w egzotyczne i dalekie miejsca, ale nie zawsze. Zobacz, gdzie można pojechać, kupując drogie wycieczki.

Większość osób uważa, że drogie wycieczki to te w najbardziej odległe miejsca na świecie. Jest w tym trochę prawdy, bowiem za podróż do Australii czy Ameryki Południowej z Polski trzeba zapłacić niemało, szczególnie jeśli chce się podróżować luksusowo. Nie zawsze jednak drogie wycieczki wiążą się z odległością. Czasem ich cena wynika z atrakcji, jakie przewidują.

Drogie wycieczki:  za co się płaci?

Drogie wycieczki to przede wszystkim te luksusowe. Dużo zapłacimy za pobyt w 5 gwiazdkowych i butikowych hotelach, pobyt na prywatnych wyspach, wynajem statków czy żaglówek o wysokim standardzie, czy obsługę szofera przez cały pobyt. Oznacza to, że drogie wycieczki wcale nie oznaczają, że na wakacje trzeba wyjeżdżać na drugi koniec świata. Niekiedy pobyt na francuskiej rewirze może kosztować tyle samo lub więcej co podróż do Australii.

Drogie wycieczki: gdzie się jedzie?

Drogie wycieczki to również te, które pozwalają poznać najdalsze zakątki świata. Ich cena wynika głównie z drogich biletów samolotowych, a w skrajnych przypadkach nawet opłaty za wynajem prywatnego samolotu. Drogi wycieczki z Polski to przede wszystkim te do Ameryki Południowej, Australii, Azji czy Afryki Południowej. Za bilety na tych trasach i to w klasie ekonomicznej trzeba zapłacić powyżej 5 tysięcy za osobę, a chcąc lecieć pierwszą klasą, bilety są jeszcze droższe. Droga wycieczka jest również wyprawa pozwalające odwiedzić Antarktydę czy Biegun Południowy.

Drogie wycieczki: liczą się atrakcje!

Drogie wycieczki to również te z oryginalnymi atrakcjami. Mowa to nie tylko o wynajmie prywatnych samochodów czy przewodników, ale o bardziej ekstremalnych przygodach. Niebagatelne sumy należy zapłacić za wycieczkę do wraku Titanica (ponad 200 tysięcy złotych), trekking Szlakiem Wielkich Himalaistów w Nepalu (ponad 100 tysięcy złotych) czy rejs prywatnym jachtem po zatoce i podziwianie zorzy polarnej na północy Norwegii (ponad 60 tysięcy złotych).  Na duże wydatki muszą przygotować się też fani ekstremalnych wrażeń np. skoków ze spadochronem – tutaj drogie wycieczki oferują skok w okolicy najwyższego szczytu Ziemi (ponad 70 tysięcy złotych).

Drogie wycieczki: blisko natury

Drogie wycieczki to również te pozwalające podejść blisko natury. Za wypad do Afryki Wschodniej i obserwowanie z bliska dzikich zwierząt z indywidualnym przewodnikiem trzeba zapłacić nawet 600 tysięcy złotych. W czasie pobytu można tropić wielka piątkę Afryki (słonia afrykańskiego, nosorożca czarnego, lwa, bawoła i lamparta), a nawet nagrać reportaż z wyjazdu.

Drogie wycieczki mogą przybierać różne formy od wylegiwania się na plaży w luksusowych ośrodkach po szalone i ekstremalne przeżycia w najdalszych zakątkach świata. Na cenę wycieczki wpływ ma wiele czynników.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here