Luksusowe domy zachwycają rozmachem, architekturą, materiałami wykończeniowymi i designem oraz komfortem wnętrz. Wzbudzają podziw i zazdrość tych, którym niedane jest tam mieszkać i są dumą właścicieli. Luksusowe nieruchomości zdobią okolice i upiększają krajobraz. Domy z najwyższej półki można spotkać w różnych częściach świata. Są to zarówno nieruchomości, w których mieszka się na co dzień, jak i domy wakacyjne czy weekendowe.

Luksusowe rezydencje najchętniej kupowane przez miliarderów to domy wybudowane z ekologicznych materia, posiadające inteligentne rozwiązania oraz zlokalizowane w topowych lokalizacjach. O tym, jakie luksusowe domy kupują możni tego świata, mówi raport Wealth – X.

Luksusowe domy: jakie one są?

Mianem luksusowych domów w XXI wieku określa się przede wszystkim nieruchomości wybudowane z ekologicznych materiałów. Te powinny być zastosowane już na etapie budowy i pozwalać na późniejsze korzystanie z domu tak, aby nie szkodzić środowisku naturalnemu. Mówiąc więc ekskluzywnych rezydencjach, wskazuje się te z odnawialnymi źródłami energii np. wyposażone w panele słoneczne czy ogrzewanie geotermalna.

Chociaż luksusowe domy mają współistnieć w zgodzie z naturą, to nie przeszkadza to wyposażać ich w najnowsze zdobycze technik. W tego typu nieruchomościach nie może zabraknąć nowinek technicznych i to z najwyższej półki. Luksusowe domy to te maksymalnie skomputeryzowane.  Niemal wszystko podłączone jest w nich do Internetu i komunikuje się ze sobą wzajemnie. Domem można sterować za pomocą komórki czy tabletu nawet z najdalszego miejsce na świecie. W luksusowych domach sterujemy światłem, klimatyzacja, nasłonecznieniem, sprzętami RTV i AGD i czym tylko jeszcze sobie zażyczymy.

Luksusowe domy – gdzie je kupić?

Wskazuje się, że luksusowe domy kupujemy przede wszystkim w obrębie kraju, w którym się mieszka. Stale jednak rośnie liczba osób, które w luksusowe domy inwestują poza granicami. Najczęściej posiadłość kupuje się w Stanach Zjednoczonych Wielkiej Brytanii albo Szwajcarii. Trzeba jednak zaznaczyć, że najbogatsi rzadko kiedy decydują się na zakup domu w największych metropoliach np. Nowym Jorku czy Londynie. Trenerem są posiadłości w mniejszych skupiskach ludzi, gdzie dostęp do usług i zaplecze rozrywkowe jest bogate. Luksusowe domy budowane są więc w Miami, Genewie czy Long Island.

Luksusowe domy – na co dzień czy na lato?

Luksusowe domy coraz częściej kupowane są jako letnie rezydencje, w których spędza się urlop. Wskazuje się jednak, że ten trend powoli odchodzi do lamusa. Najbogatsi zazwyczaj nabywają kilka posiadłości i każdy z domów traktują jako ten całoroczny. Luksusowe domy nawet w najdalszych zakątkach świata nie służą już więc jako te letniskowe, ale stanowią drugi, a nawet trzeci dom używany regularnie przez cały rok. Tm samym zauważyć można, że zaciera się granica pomiędzy rezydencją główną a dodatkową.

Luksusowe domy to nieruchomości przeznaczone dla najbogatszych. Ich ceny zwalają z nóg i sprawiają, że nawet największy kredyt nie pozwoli pokryć jego zakupu. Tego typu inwestycje zazwyczaj kupują najbogatsi, którzy nie chcą już tylko inwestować w nieruchomości, ale i mieszkać na najwyższym poziomie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here