Lacoste – klasyka i elegancja w naturalnej formie

0
796

Legendarny krokodyl, ozdabiający ubrania, dodatki i sprzęt sportowy, jest znany wszystkim, nawet osobom, które nie interesują się modą. Dzięki swojemu unikatowemu znakowi, marka Lacoste stała się jedną z najpopularniejszych i rozpoznawalnych na świecie. Co warto wiedzieć o tej uznanej marce? Czy perfumy Lacoste są warte zakupu? Dlaczego symbol krokodyla stał się tak popularny? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule!

Lacoste – informacje o marce

Lacoste to francuska marka specjalizująca się w produkcji odzieży męskiej, damskiej, dziecięcej, obuwia, akcesoriów, sprzętu sportowego, perfum. Firma została założona w 1933 roku przez znanego tenisistę Jean Rene Lacoste. Marka jest reprezentowana na wszystkich pięciu kontynentach w ponad 100 krajach na całym świecie. Kolekcje Lacoste są regularnie prezentowane podczas New York Fashion Week. Od samego początku celem marki Lacoste było tworzenie wygodnej odzieży do uprawiania sportów wyczynowych. W 1933 roku ukazał się pierwszy katalog koszul. W 1951 roku marka rozpoczęła produkcję kolorowych koszulek polo. Do tej pory tradycyjnie na korcie uważano biel, którą nazywano „tenisową bielą”. W 1952 roku rozpoczął się eksport produktów marki do Stanów Zjednoczonych, gdzie sprzedawano je pod hasłem „Lacoste – symbol kompetentnego sportowca”. W 1963 roku kierownictwo Lacoste przeszło na najstarszego syna Rene – Bernarda Lacoste. W latach siedemdziesiątych. Lacoste wprowadził na rynek tenisowe i codzienne buty, akcesoria i zegarki. W 1980. marka Lacoste osiągnęła szczyt popularności. W sklepach ustawiały się kolejki po T-shirt, koszulkę czy sweter tej marki.

Lacoste – producent perfum najwyższej jakości

W 2001 roku Christophe Lemaire został dyrektorem artystycznym Lacoste. Wraz z jego pojawieniem się marka stała się popularna wśród młodzieży. W każdym sezonie projektantka eksperymentowała ze stylami i kolorami. W 2010 roku została uruchomiona linia biżuterii Lacoste. W 2011 roku Lacoste wprowadził na rynek kolekcję toreb w stylu casual, których głównym tematem projektowym był doskonale znany krokodyl. Pierwsza linia perfum Lacoste została zaprezentowana w 1984 roku. Pierwszym zapachem był męski Lacoste Pour Homme. W 1999 roku Lacoste wprowadziła natomiast pierwszy zapach dla kobiet, Lacoste for Women. Obecnie perfumy Lacoste cieszą się ogromną sławą. Do najpopularniejszych z nich zaliczamy m.in. Lacoste Pour Femme, Lacoste Touch of Pink i Lacoste Eau de Lacoste Sensuelle. Perfumy od Lacoste to doskonałe połączenie stylu młodzieżowego z oficjalnym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here