Pościel dla osób z alergią

W codziennym życiu spotykamy się z ogromną ilością alergenów. Układ odpornościowy człowieka może nieprawidłowo reagować na kontakt z takimi alergenami jak: pyłki roślin, roztocza, zarodniki pleśni, składniki pokarmowe (na przykład: mleko, orzechy, cytrusy), metale, komponenty kosmetyków. O ile dla części osób ten kontakt nie ma znaczenia, to dla innych stanowi realne zagrożenie i uczucie dyskomfortu. Osoby ze skłonnością do alergii muszą bardziej uważać na to, co jedzą i w jakich warunkach przebywają, w tym również prawidłowo dobierać pościel.

Kiedy powinniśmy zastanowić się nad zakupem pościeli antyalergicznej?

Sypialnia to miejsce, w którym dość intensywnie potrafią gromadzić się roztocza i inne alergeny. Często nie zdajemy sobie sprawy, że dokuczające nam dolegliwości są spowodowane właśnie czynnikami uczulającymi. Złe samopoczucie przypisujemy pogodzie lub niewygodnemu materacowi.

Jeśli po przebudzeniu i podczas przebywania w sypialni powtarzają się bóle głowy, napadowe kichanie, katar, swędzenie i łzawienie oczu lub zmiany skórne, to powinniśmy sprawdzić z czego są wykonane wszystkie posiadane przez nas artykuły pościelowe. Niektóre tkaniny wręcz przyciągają roztocza i stanowią dla nich idealne miejsce do rozwoju.

Z czego powinny być uszyte artykuły pościelowe dla alergików?

Osobom z dolegliwościami alergicznymi zaleca się stosowanie jedynie najwyższej jakości produktów. Jest to uzasadnione co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, produkty te zwalczają alergeny i chronią przed ich rozwojem. Po drugie, wyroby powstające z dobrych materiałów nadają się do częstego prania w wysokiej temperaturze bez uszczerbku w ich wyglądzie. Każda osoba, która cierpi z powodu alergenów wziewnych, powinna częściej niż inni prać nie tylko odzież pościelową, ale również ubrania.

Zatem jakiego rodzaju tkaniny są przyjazne alergikom? Z całą pewnością są to materiały bawełniane oraz tkaniny wykonane z włókien poliestrowych silikonowanych. Kupując artykuły pościelowe, warto zwrócić uwagę na to, czy posiadają certyfikat OEKO-TEX® STANDARD 100. Produkty z tym certyfikatem przeszły specjalistyczne badania laboratoryjne.

Jakie rodzaje produktów są dedykowane dla alergików?

W związku z coraz większą liczbą osób, które odczuwają dolegliwości alergiczne, na rynku jest dostępna szeroka gama produktów pościelowych, która ma za zadanie wyeliminować te nieprzyjemne objawy. Każdy alergik może kompleksowo wyposażyć swoje łóżko w niezbędne akcesoria, takie jak:

  • poduszka,
  • kołdra,
  • prześcieradło,
  • poszwy i poszewki,
  • koce,
  • narzuty.

Pościel antyalergiczna występuję w wielu wariantach. W opcji są różne rozmiary tych produktów. Do wyboru są produkty dedykowane do użytkowania przez cały rok (na przykład kołdra medyczna 4 pory roku) lub na konkretny sezon (zimowy lub letni).

Gdzie kupić wysokiej jakości pościel antyalergiczną?

Produkty, których mają używać alergicy, powinny być nabywane w zaufanych sklepach. Mamy wtedy gwarancję wysokiej jakości wyrobu. Z całą pewnością można polecić sklep Nyks. Jest to firma, która produkuje komplety pościelowe najwyższej jakości. Wykorzystane w produkcji materiały pochodzą od sprawdzonych polskich producentów.

Oferowane artykuły charakteryzują się atrakcyjną barwą i wzornictwem, a także niezwykłą trwałością i dbałością o szczegóły. W sprzedaży jest pościel przeznaczona dla dorosłych i dzieci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here