bateria do kuchni
fot. pixabay.com

Należy dokładnie rozważyć wybór baterii kuchennej. Na rynku dostępne są bardzo duże typy akumulatorów, ale dla wielu osób wybór akumulatora to duże pytanie. Z biegiem lat baterie zmieniały oblicze, dlatego aby wybrać najlepszą baterię, należy znać typ baterii.

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jaka-baterie-do-kuchni-wybrac/

Baterie naścienne i stojące

Baterie stojące montujemy w blacie lub w otworze zlewu. Jest to obecnie najpopularniejsza wersja baterii. Ciepła i zimna woda jest podłączona do kranu pod zlewem za pomocą elastycznych połączeń. Ten montaż jest łatwy. Otwory i rozmiar baterii są jednakowe, więc wymiana ich na inny model nie sprawia żadnych problemów.

Baterie jednouchwytowe i dwuuchwytowe

Baterie jednouchwytowe to takie, w których jedną ręką wybieramy temperaturę wody i rodzaj prądu. Woda jest umieszczana w kranie za pomocą ceramicznej lub plastikowej głowicy. Dwa uchwyty (z dwoma kranami) to te z dwoma przyciskami do mieszania wody. Każdy z nich reguluje intensywność przepływu wody. Baterię jednouchwytową można obsługiwać jedną ręką, co czyni ją bardziej praktyczną niż bateria dwuręczna.

Baterie bezdotykowe

Gdy znajdą w pobliżu przedmioty, będą działać. Nie muszą być obsługiwane ręcznie. Automatycznie dozują wodę o odpowiedniej temperaturze i natężeniu przepływu. Są bardzo ekonomiczne, ponieważ woda nie ucieka niepotrzebnie. Ze względu na swoją niską funkcjonalność nie jest popularny w kuchni. Idealna łazienka.

Baterie termostatyczne

Termostatyczna bateria ma dwa pokrętła. Jedna reguluje temperaturę wody, a druga intensywność przepływu wody. W efekcie do jej obsługi wystarczy jedna ręka. Bateria termostatyczna pozwala nam zaoszczędzić wodę, a także szybko ustawimy sobie odpowiednią temperaturę. To rozwiązanie, które bardzo często pojawia się w bateriach łazienkowych, ale w kuchni również może się doskonale sprawdzić.

Przeczytaj też: http://www.atvn.pl/jaka-lodowke-z-zamrazarka-kupic-do-domu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here