Gładka skóra nóg i okolic bikini

Depilacja nóg oraz okolic bikini od dawna przestała być zabiegiem rekomendowanym głównie na lato, a stała się całorocznym standardem zadbanych i pewnych siebie kobiet. Utrzymanie efektu gładkiej skóry wymaga jednak sporo czasu, a nierzadko wprawy i cierpliwości. Jakie metody depilacji wybrać, by móc cieszyć się efektem jak najdłużej?

Depilacja w domu czy w salonie kosmetycznym?

Większość kobiet – jeszcze jako nastolatki – rozpoczyna swoją przygodę z depilacją w najprostszy z możliwych sposobów. Goląc nogi maszynką, decydują się na metodę niedrogą i szybką, ale niestety bardzo niedoskonałą. Wrastanie włosków, podrażnienia skóry, ryzyko skaleczeń czy krótkotrwały efekt golenia często skłaniają do poszukiwania innych metod depilacji, zwłaszcza okolic tak delikatnych jak bikini, gdzie dokładne i bezpieczne usunięcie owłosienia to nie lada sztuka.

Domowym sposobem depilacji „dla zaawansowanych” może stać się depilator usuwający owłosienie na dłużej – pod warunkiem jednak, że nie mamy tendencji do wrastania włosków, mamy za to… wysoki próg bólu. Mechaniczne usuwanie włosów wraz z cebulkami niesie bowiem ryzyko podrażnień i jest po prostu – delikatnie ujmując – nieprzyjemne, nawet przy zastosowaniu zabiegów czy nasadek znieczulających. Nawet jeśli ta metoda sprawdza się na nogach, gdzie wrażliwość jest mniejsza, używanie depilatora na skórze pach czy pachwin wymaga sporej determinacji, na którą nie każda z nas jest w stanie się zdobyć.   

Jeśli zależy nam na naprawdę profesjonalnym efekcie gładkiej skóry, warto oddać się w ręce doświadczonej kosmetyczki. I chociaż np. depilację woskiem czy pastą cukrową teoretycznie możemy wykonać też w domu, w gabinecie zrobimy to wygodniej i skuteczniej. Zarówno wosk, jak i pasta mają trzy podstawowe zalety: nie podrażniają skóry, są stosunkowo szybkie i pozwalają na wydepilowanie stosunkowo dużego obszaru ciała „za jednym zamachem” – niestety jednak zrywanie plastrów depilujących zazwyczaj powoduje ból bądź dyskomfort. Ta metoda wymaga też zapuszczenia przed zabiegiem co najmniej centymetrowych włosów, co bywa uciążliwe, a także regularnego odwiedzania gabinetu – co wiąże się z regularnym poświęcaniem czasu i kosztów.

Laser nie ma sobie równych, ale…

Bezsprzecznie to depilacja laserowa jest najskuteczniejszą obecnie metodą usuwania zbędnego owłosienia – często kilka zabiegów wystarczy, by za pomocą wiązki świetlnej trwale usunąć podskórne struktury, odpowiedzialne za wzrost włosa. Nowoczesny sprzęt stosowany przez lekarzy i kosmetologów oraz środki znieczulające sprawiają, że ta metoda jest nie tylko skuteczna, ale też bezpieczna i dokładna – nawet przy tak wymagających zabiegach, jak depilacja laserowa bikini czy depilacja nóg, na których włosy odrosły szorstkie i mocne na skutek wieloletniego stosowania maszynek do golenia. Przy odpowiednim przygotowaniu do zabiegu oraz starannej pielęgnacji skóry efekt może być naprawdę spektakularny, a problem nieskutecznej i drażniącej depilacji rozwiązany po prostu raz na zawsze.   

Niestety, depilacja laserowa nie jest dostępna dla wszystkich. Częstym ograniczeniem są dość wysokie koszty zabiegów, chociaż coraz więcej gabinetów stawia na oferty promocyjne, które warto śledzić na bieżąco. Ta metoda ma też szereg przeciwskazań, jak m.in. choroby skórne, cukrzyca, a nawet ciąża. Jeśli jednak nic nas nie ogranicza – naprawdę warto poświęcić czas i pieniądze na zabiegi, które rozwiążą problem depilacji na długie lata. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here