Jak prezentuje się i co ma w środku nowy Ford Edge?

0
1954

Od 2006 roku do oferty Ford Motor Company dołączył sportowo-użytkowy samochód osobowy Ford Edge. Pierwsza generacja tego pojazdu powstała z myślą wyłącznie o rynkach północnoamerykańskich, ale druga, produkowana od 2014 roku, trafiła na rynki światowe, w tym również do Polski.

Nowy Ford Edge II generacji

W czerwcu 2014 roku amerykański producent Ford Motor Company zaprezentował po raz pierwszy samochód Ford Edge II. Jednak dopiero w 2016 roku trafił on na rynki europejskie. Sprzedawany jest obecnie na całym świecie.

Samochód ten został zbudowany na płycie podłogowej Forda Mondeo IV generacji. Jest dostępny z napędem na jedną lub obie osie. W Europie sprzedawany jest nowy Ford Edge z silnikiem 2.0 TDCi o mocy 180 lub 210 KM. Można go nabyć w dwóch wersjach stylizacyjnych: usportowionej (Sport) oraz luksusowej (Vignale). Wersja Sport posiada usztywnione zawieszenia oraz masywne zderzaki. Jej sylwetkę można zobaczyć na stronie dilera: https://www.autoplaza.com.pl/pl/samochody-nowe/nowy-ford-edge.html.

Stosowane systemy bezpieczeństwa w Fordzie Edge

Nowy Ford Edge jest samochodem nowoczesnym, a jego producent w najwyższej mierze zadbał o to, by podróżowanie tym autem było jak najbezpieczniejsze. Samochód wyposażony został w system Pre-Collision Assist, który wykrywa wolno poruszający się lub nieruchomy obiekt, wyświetla kierowcy stosowne ostrzeżenia, a następnie włącza sygnał ostrzegawczy. Gdy i to nie przyniesie rezultatów, samochód sam zahamuje, aby zapobiec kolizji lub zminimalizować jej skutki.

Ma również system stabilizacji toru jazdy przyczepy – Trailer Sway Control, system poduszek powietrznych: poduszki powietrzne kierowcy i pasażera, poduszki boczne, poduszki chroniące kolana, boczne kurtyny powietrzne chroniące osoby w 1. i 2. rzędzie siedzeń. Producent zadbał o to, aby kierowca miał pełną kontrolę nad pojazdem bez względu na warunki, dlatego zastosował elektroniczny system stabilizacji toru jazdy ESC, który nieprzerwanie monitoruje ruch pojazdu i wyczuwa wszelkie odchylenia od wybranego toru jazdy. Działa wspólnie z systemem ABS i pomaga kierowcy odzyskać panowanie nad samochodem w sytuacjach awaryjnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here