E-papierosy – alternatywa dla tradycyjnych papierosów

E-papierosy to urządzenie elektroniczne, wykorzystywane w tym samym celu, dla którego palimy papierosy. Są dla nich świetną alternatywą – przede wszystkim ze względu na dużą ilość „smakowych” liquidów, które zastępują używany zwykle tytoń. Dzięki temu korzystając z e-papierosa, możemy sami wybrać spośród setek dostępnych smaków ten, który akurat nam odpowiada. Popularność e-papierosów rozpoczęła się w naszym kraju niewiele ponad 10 lat temu; dziś dla wielu osób są one urządzeniem zupełnie normalnym, stosowanym przy najróżniejszych okazjach, bez którego nie wyobrażają sobie dnia codziennego.

Czym jest e-papieros?

E-papieros to urządzenie, którego wygląd przypomina krótki flet lub nieco większe cygaro. Typowy e-papieros składa się z kilku podstawowych modułów. W standardowym urządzeniu są to: atomizer, źródło zasilania oraz wysuwany pojemnik na liquid. Działanie takiego urządzenia jest stosunkowo proste – atomizer podgrzewa kropelki płynu, które wraz z przesuwającym się powietrzem, tworzą gęstą mgiełkę dymu. Mechanizm ten zostaje aktywowany poprzez samo pociągnięcie powietrza. Większość e-papierosów jest ładowana za pomocą prądu elektrycznego – poprzez podłączenie do ładowarki lub gniazdko USB. Występują też e-papierosy w innych wariantach – m.in. takie, w których pojemnik na płyn i atomizer zostały połączone w jeden moduł.

W elektronicznych papierosach stosuje się wspomniane wyżej liquidy. Są to płyny, w których składzie znajdziemy przede wszystkim: glikole propylenowe, glicerynę oraz aromaty, które mogą się różnić w zależności od wybranego przez nas płynu, jego smaku i źródła ekstrakcji. Wiele osób korzystających z e-papierosów wybiera liquidy, w których składzie znajduje się nikotyna. Należy jednak zaznaczyć, że znaczna część użytkowników tych urządzeń sięga po płyny produkowane na bazie innych składników smakowych, wśród których nie znajdziemy nikotyny.

Liquidy do e-papierosów

Elektroniczne papierosy należy regularnie wypełniać wybranymi przez nas liquidami. Występują one w najróżniejszych wersjach, różniących się intensywnością wywoływanego aromatu oraz jego rodzajem. Wśród najbardziej popularnych wymienić należy liquidy o smaku owoców, deserów (np. czekolada, wanilia, kawa), ziół oraz tytoniu. Liquidy smakowe stanowią dziś szybko rozwijający się rynek produktowy, na którym z każdym rokiem przybywa nowych rozwiązań.

Dostępne liquidy występują zazwyczaj w niedużych pojemnikach, o pojemności od 10 do 60 ml (choć znaleźć można także mniej standardowe opakowania). Płyn jest aplikowany samodzielnie przez posiadacza e-papierosa. Zgodnie z opinią użytkowników, w ciągu jednego dnia regularnego korzystania z tego urządzenia, zużywa się około 2-3 ml płynu.

Wybór aromatu używanego liquidu jest kwestią zupełnie indywidualną i wiąże się wyłącznie z naszymi preferencjami smakowymi. Warto jednak zauważyć, że szczególną popularnością cieszą się liquidy CBD, w których składzie znajdują się kannabidiole. Te naturalnego pochodzenia substancje chemiczne uzyskiwane są z owoców konopi indyjskich lub produkowanych na ich bazie olejków. Liquidy CBD nie wywołują przy tym żadnego efektu psychotropowego, a jedynie imitują smak uzyskiwany podczas palenia suszu marihuany. Mimo to, zawarte w składzie tych olejków kannabidiole działają relaksująco i odprężająco.

Osobom poszukującym sprawdzonych dostawców liquidów do e-papierosów polecamy sklep Liquider, w którego rozbudowanej ofercie znajduje się kilkadziesiąt liquidów CBD, dostępnych w różnych “odcieniach” smakowych oraz różnej pojemności opakowaniach. Wśród oferowanych produktów znajdują się także setki innych liquidów, w niemal wszystkich dostępnych na naszym rynku smakach.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here