Hydrografika – sposób na wyjątkowy wygląd felg aluminiowych

0
2705

Wszyscy lubimy wyróżniać się tłumu. Chętnie też otaczamy się pięknymi przedmiotami o niecodziennym wzornictwie.

Nic więc dziwnego, że wielu kierowców chce, by ich samochody prezentowały się niebanalnie i zwracały na siebie uwagę. Aby osiągnąć taki efekt możemy zrobić naprawdę sporo – tuning auta, poprawki lakiernicze, zakup gadżetów. Część posiadaczy aut decyduje się jednak zadbać o wyjątkowy wygląd kół w samochodzie. Sposobem na to jest ozdobienie felg aluminiowych za pomocą hydrografiki. Sprawdźmy na czym to polega!

Czym jest hydrografika?

Hydrografika to nowoczesna metoda zdobienia powierzchni wykorzystywana nie tylko w motoryzacji, ale również w wystroju wnętrz. Za jej pomocą możemy w trwały sposób nadać powierzchniom nowy kolor lub wzór. Nanoszone w ten sposób ozdoby doskonale przylegają do powierzchni, dzięki czemu mogą zdobić ją przez długi czas. Są również odporne na działanie wielu szkodliwych czynników. Nic więc dziwnego, że fani motoryzacji i tuningowania aut pokochali tą metodę. Dzięki niej zdobią zarówno elementy karoserii, jak i felgi aluminiowe. Co więcej, metoda ta z miesiąca na miesiąc cieszy się większą popularnością.

Jak wygląda proces zdobienia felg aluminiowych?

Proces zdobienia felg aluminiowych za pomocą hydrografiki nie jest skomplikowany. Na powierzchnię wody nakłada się folię z wybranym przez klienta wzorem. Na folię nanosi się specjalistyczny aktywator, który zmienia stan skupienia folii. Dzięki temu po delikatnym zanurzeniu alufelgi w wodzie przywiera ona dokładnie do wszystkich jej zakamarków tworząc dokładnie przylegający wzór.

Dlaczego warto zdecydować się na taką metodę?

Hydrografika to metoda, która ma wiele zalet. Przede wszystkim warto zdecydować się na nią z powodów estetycznych. Za pomocą hydrografiki możemy ozdobić felgi aluminiowe tysiącem różnorodnych wzorów w pełni dopasowanych do naszych upodobań. Co więcej, powierzchnia felgi ozdobiona tą metodą jest chroniona przed zanieczyszczeniami i uszkodzeniami. Nanoszona za pomocą tej metody folia nie ściera się i nie traci kolorów. Hydrografika jest też dobrym pomysłem na przywrócenie do życia felgi, której powierzchnia jest już zniszczona.

Ile to kosztuje?

To pytanie, które zadaje sobie wielu kierowców, którzy chcieliby ozdobić felgi aluminiowe. Sprawdźmy więc u źródła: “Cena naniesienia grafiki na typowe felgi aluminiowe w rozmiarze 15-16’’ oscyluje w granicach 1000zł za komplet, więc na pewno jest to oferta warta rozważenia dla kogoś, kto chce podkreślić wyjątkowość swojego auta.”- cyt. http://ladnefelgi.pl/. Słowem, jest to rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę, ponieważ jest to kilkudziesięciokrotnie niższa kwota niż ta, którą musielibyśmy zapłacić za np. felgi z włókna węglowego.

Podsumowując, hydrografika to prosta i skuteczna metoda na to, by całkowicie odmienić wygląd felg aluminiowych w każdym samochodzie. Nie jest to również metoda bardzo droga, dlatego może stanowić alternatywę dla zakupu zupełnie nowych felg. Jej popularność wśród posiadaczy aut nie powinna więc nikogo dziwić.

[Głosów:6    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here