Zachód słońca na plaży

Gdańsk może pochwalić się aż 1400 metrami strzeżonych plaż i sześcioma kąpieliskami. Właśnie dlatego Gdańsk jest doskonałym celem podróży dla wszystkich, którzy lubią morskie kąpiele i wylegiwanie się na słońcu. Gdzie wybrać na plażę w Gdańsku? Sprawdź!

Gdańska linia brzegowa jest łagodna, a woda w Zatoce Gdańskiej – cieplejsza niż od strony otwartego morza. Wiele odcinków plaży od lat jest honorowanych Błękitną Flagą, co oznacza, że spełniają restrykcyjne normy czystości. Zadbano również o bezpieczeństwo turystów, ponieważ w wielu ośrodkach wdrożono nowe restrykcyjne normy, mające zapobiec możliwości zarażenia się koronawirusem. Przykładamy ogromną wagę do bezpieczeństwa gości i naszego personelu. Każdy apartament po zakończeniu pobytu jest dezynfekowany i wietrzony. Również biura zostały przystosowane do przyjmowania gości z zachowaniem wymaganego odstępu i zaopatrzone w płyny do dezynfekcji rąk – mówi przedstawiciel firmy Sun&Snow, oferującej apartamenty w Gdańsku i innych polskich miastach.

Sprawdź Gdańsk apartamenty przy plaży!

Gdańsk – popularne plaże i kąpieliska 

Polecamy pięć popularnych miejsc do kąpania się i plażowania w Gdańsku. W pobliżu każdego z nich znajdziesz wygodne miejsca noclegowe – zarówno pokoje nad morzem w hotelach, jak i wygodne, prywatne apartamenty.

 1. Kąpielisko w Jelitkowie

  Plaża z kąpieliskiem w Jelitkowie znajduje się na granicy Gdańska i Sopotu. W przerwie od słonecznych kąpieli można tu też pograć w siatkówkę plażową (na plaży znajduje się specjalnie przygotowane boisko) czy skorzystać z plenerowej siłowni. Najmłodszym spodobają się natomiast zjeżdżalnie wodne i brodziki. W pobliżu plaży mieści się malowniczy Park Jelitkowski. 

 2. Plaża przy molo w Brzeźnie

  To chyba najpopularniejsze kąpielisko w Gdańsku. Do plaży dochodzi się deptakiem, przy którym znajdują się: park linowy, stoły do gry w szachy i warcaby oraz wiele punktów gastronomicznych. Na plaży przygotowano natomiast miejsca do gry w siatkówkę i piłkę ręczną. Nie zabrakło też atrakcji dla dzieci, np. placów zabaw czy zjeżdżalni wodnej. Popularną atrakcją jest również molo o długości około 140 metrów. Przy pomoście znajdują się lokale gastronomiczne, a także punk medyczny i ogólnodostępne toalety.

 3. Plaża Gdańsk Stogi

  To plaża położona najbliżej historycznego centrum Gdańska. Można tu dojechać tramwajem bezpośrednio ze starówki. Z tej plaży doskonale widać też gdański port.

  Przy wejściu na plażę znajdują się punkty gastronomiczne, plac zabaw i zamgławiacz, który pozwala ochłodzić się w upalne dni. Na samej plaży mieści się natomiast dystrybutor wody pitnej. Są tu dostępne boiska do gry w siatkówkę i piłkę nożną oraz tor skimboardowy. 

 4. Plaża Gdańsk Sobieszewo

  Jeśli szukasz mniej zatłoczonej plaży, postaw na tę na Wyspie Sobieszewskiej. Jest urządzona tak, by w jak najmniejszym stopniu ingerować w naturę. Najbliższe punkty gastronomiczne znajdują się poza plażą, na miejscu można za to wypożyczyć sprzęt plażowy lub skorzystać z boisk do gry. Dla najmłodszych zaaranżowano niewielki plac zabaw. Niedaleko stąd znajduje się rezerwat ptactwa „Ptasi Raj”.

 5. Kąpielisko Orle

  Plaża Orle również znajduje się na Wyspie Sobieszewskiej. Jej charakterystycznym punktem jest wysoka wieża ustawiona na wydmach. Znajduje się tu boisko do piłki nożnej oraz do siatkówki. Na plaży Orle jest na tyle kameralnie, że przy odrobinie szczęścia można spotkać odpoczywające na piasku foki.

Materiał powstał we współpracy z firmą Sun&Snow.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here