Psychologowie przekonują, że zachodzi znacząca różnica pomiędzy myśleniem biednych a bogatych. To właśnie różnice w sposobie myślenia i podchodzenia do świata sprawiają, że jedni mają większe szanse na osiągnięcie bogactwa, a inni nie.  Psychologowie przekonują, że różnicę w myśleniu pomiędzy biednymi i bogatymi zachodzą już we wczesnym dzieciństwie. Dzieci pochodzące z zamożnych rodzin są bardziej otwarte, kreatywne i zadaniowo podchodzą do rozwiązywania problemów. Jaki jeszcze myślą bogaci.

Psychologowie, a także ci, którym udało się osiągnąć sukces, przekonują, że bogactwo rodzi się w głównie. Podkreślają oni, że umiejętność bogacenia się nie jest wynikiem szczęścia ani nadprzyrodzonych mocy, a tego jak się myśli i podchodzi do życia. Zmienienie myślenia nie jest jednak 100% patentem na sukces i warto o tym pamiętać. Poznanie jednak mechanizmu tego, jak myślą bogaci pomaga w odważniejszym podejściu do życia oraz zauważaniu okazji.

Jak myślą bogaci? Kreują swoją rzeczywistość

Ludzie bogaci wierzą, że sukces nie przychodzi sam – trzeba na niego zapracować. Bogaci ludzie nie siedzą więc w miejscu i nie czekają na cud (wygraną na loterii, nagłą propozycję pracy, podwyżkę od szefa), sami biorą się do pracy i kreują swoją rzeczowość. Dbanie o własne interesy nazywane jest mocą sprawczą. To oni nią są. Znacznie różni się to od tego, jak myślą ludzie biedni. Oni oczekują, że sukces spadnie z nieba, a kiedy przydarzają się nim trudne sytuacje, płaczą, lamentują i pozują na pokrzywdzone przez los i innych ofiary. Od świata tylko oczekują, nie dając nic z siebie i nie dbając o własny los.

Jak myślą bogaci? Planują na dużą skalę

Bycie trybikiem w wielkiej firmowej machinie czy prowadzenie niewielkiego lokalnego biznesu nie sprawi, że będzie się bogatym. Dlatego milionerzy myślą i planują na dużą skalę. Skupiają się przede wszystkim na rozwoju i inwestowaniu w swojej biznes. Wiedzą, że lokalny sklep nie przynosi takich zysków, jak cała sieć marketów.

Jak myślą bogaci? Koncentrują się na szansach

Analizując myślenie ludzi bogatych, można zauważyć, że koncentrują się oni na szansach, a nie na przeszkodach. Nie załamują się niepowodzeniami, nawet jeśli są one duże. Porażki tratują jak lekcje i kolejną szansę na osiągniecie sukcesu. Ludzie bogaci nie skupiają się też na tym, co im nie wyszło, a odważnie patrzą w przyszłość. Trzeba jednak zaznaczyć, że bogaci wiedzą, że szansę nie spadają z nieba. Nie będzie się ich miało, jeśli tylko siedzi się w domu i umartwiać. Aby poznać ludzi, którzy pomogą osiągnąć sukces czy wpaść na interesujący problem trzeba zacząć działa i wyjść ze swoje strefy komfortu. Ważne jest też nieskupianie się na przeszkodach i niesabotowanie swoich własnych działań. Należy pamiętać, że żadna porażka nie jest końcem świata.

Jak myślą bogaci? Podziewają tych, którzy odnieśli sukces

Wiele niezamożnych osób zazdrości bogatym ich pieniędzy. Często postrzegają ich jako oszustów, kłamców i przestępców, którzy w niewyjaśniony sposób wzbogacili się. Nie chcą czerpać z ich doświadczeń i uczyć się na ich błędach. Bogaci myślą zupełnie inaczej. Podziwiają tych, którym się udało, podpatrują, naśladują, udoskonalają ich rozwiązania. Nawet jeśli zazdroszczą, to ta zazdrość prowadzi do konstruktywnych działań, a nie do utyskiwania, że ten ma lepiej niż ja.

Jak myślą bogaci? Chcą być wynagradzani za pracę

Bogaci ludzie stawiają na wyniki, nie interesują ich pozorowane zadania. Od biednych odróżnia ich to, że stale szukają możliwości rozwoju i inwestują w siebie. Nabywając nowe umiejętności i kompetencje doskonalą warsztat i sprawiają, że mogą a bardziej kompleksowo podejść do biznesu.

Jak myślą bogaci? Nie boją się

Inwestowanie i odkrywanie nowych płaszczyzn biznesu zawsze wiąże się z ryzykiem. Boi się każdy człowiek, jednak ludzie bogaci działają pomimo lęku. Od ludzi biednych nie różni ich to, że niewiedza, czy ich pomysł okaże się sukcesem czy totalną porażką, ale mimo wszystko ryzykują.

Jak myślą bogaci? Myślą o pieniądzach w kategoriach logicznych

Ludzie niezamożni do pieniędzy podchodzą bardzo emocjonalnie. Zyskując trochę gotówki, nie wiedzą co w nią zainwestować, wydają na zupełnie niepotrzebne rzeczy, odkładają i nie inwestują. Patrząc, jak myślą ludzie bogaci można zauważyć, że pieniądze traktują oni jedynie jako narzędzie, które daje wiele możliwości działania.

Jak myślą bogaci? Podążają za swoją pasją

Większość osób uważa, że aby stać się bogatym, trzeba ciężko pracować i odkładać. Nie ma znaczenia czy wykonywana prace się lubi, czy nie – ważne, aby codziennie do niej chodzić. Tymczasem bogaci wiedzą, że zazwyczaj tylko praca nad tym co się lubi, przynosi efekty, a dodatkowo sprawia satysfakcję. Nad rzeczami, które się lubi, chce się pracować i rozwijać, co sprzyja bogaceniu się.

Jak myślą bogaci? Wciąż chcą więcej

Biedni ludzie często uważają, że nie zasługują na więcej, niż mają. Godzą się na kiepską pracę za kiepskie pieniądze. Nie proszą o pożywkę, nie negocjują wysokości pensji. Obniżają swoje oczekiwania do minimum i dlatego nie wiele osiągają. Ludzie bogaci zawsze mają wysokie oczekiwania w stosunku do siebie i do innych. Cenią swoją pracę, czas i umiejętności, dlatego nie boją się pytać i oczekiwać więcej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here