Ćwiczenia bez siłowni

Istnieje wiele różnych sposobów na pozbycie się zbędnych kilogramów. Najprostszym lecz nie najtańszym wyborem jest trening personalny lub zajęcia z różnego rodzaju aktywności fizycznych. Aby jednak poprawić swoją kondycję i uzyskać wymarzoną sylwetkę nie trzeba korzystać z płatnych opcji. Równie dobrze można ćwiczyć w domu, na własną rękę. Nie jesteśmy pod nadzorem profesjonalistów, nie znaczy to jednak, że ćwiczenia bez siłowni nie przyniosą takich samych efektów. Istnieje szereg możliwości.
Jeśli zaczynamy swoją przygodę ze sportowym trybem życia, powinniśmy najpierw zadbać o swoją kondycję. Do tego najlepiej nadaje się bieganie lub jazda rowerem. Jeżeli tylko mamy możliwości biegania w okolicy, wystarczy wskoczyć w wygodne ciuchy, wybrać idealną playlistę i ruszyć przed siebie. Należy zadbać o odpowiednie obuwie, aby uniknąć niepotrzebnych kontuzji lub odcisków. Nie musimy biegać szybko, wystarczy trucht. Tkanka tłuszczowa zaczyna się spalać po 30 minutach od rozpoczęcia treningu. Przed ruszeniem w trasę trzeba pamiętać o rozgrzewce oraz o rozciąganiu się po ćwiczeniach. Pomoże to uniknąć zakwasów. Jeżeli pół godziny to za długo, można ćwiczyć kondycję stopniowo. Zacząć od krótkich tras, stopniowo je wydłużając. Bieżnia również jest świetnym wyborem, jeśli tylko mamy do takiej dostęp. Podobnie jest z rowerkiem stacjonarnym.
A co z poszczególnymi partiami ciała? Jeżeli chcemy wyszczuplić konkretną część, na wszystko znajdziemy odpowiednie ćwiczenia. W przypadku brzucha mogą to być brzuszki lub nożyce. Przysiady odpowiadają za nogi, pompki poprawią mięśnie klatki piersiowej i ramion. Większość tych czynności możemy wykonywać i jednocześnie na przykład oglądać film.
Istnieje mnóstwo dostępnych treningów w postaci filmików lub instrukcji opisanych w internecie. Warto ustalić sobie wcześniej ile czasu chcemy poświęcić na ćwiczenia oraz obmyślić ich plan. Znacznie łatwiej przechodzić wówczas z jednego ćwiczenia na drugie. Pomoże to także uniknąć monotonii. Częstym problemem jest zanik motywacji. Różnorodność ćwiczeń pomoże go uniknąć. Podobnie jest z towarzystwem. Kiedy ćwiczymy z kimś, łatwiej jest motywować się nawzajem. Można więc spróbować namówić kogoś z domowników aby ćwiczył razem z nami. A systematyczność jest najistotniejsza, jeśli chcemy schudnąć lub zwyczajnie poprawić kondycję.
Poza odpowiednią dawką ćwiczeń, należy także pamiętać o odpowiedniej diecie. Dostarczy ona odpowiednik składników poprawiając wydajność organizmu oraz wspomoże rozwój naszych mięśni. Trzeba także pamiętać o nawadnianiu organizmu. Woda jest kluczowym elementem w naszym funkcjonowaniu. Należy więc po każdym treningu zadbać o butelkę wody.
Kluczową informacją jest to, że jeśli celem naszych treningów jest idealna sylwetka, musimy sprawdzać nasze efekty za pomocą miarki. Mimo wspaniałego i wyrzeźbionego ciała, nasza waga może nieznacznie się zmienić. Dzieje się tak, ponieważ tkanka tłuszczowa ma znacznie większą objętość niż mięśniowa. Podczas treningu tłuszcz zamienia się w mięśnie.

http://www.miss-fit.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here