zumba
fot. pixabay.com

Zumba to coraz popularniejsza forma aktywności, na którą decydują się kobiety. To również świetny sposób na odchudzanie, który pozwala nam ćwiczyć w rytmach latynoskiej muzyki oraz dobrze się bawić! Co jeszcze możesz zawdzięczać zumbie? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/zumba-sposob-na-odchudzanie/

Magiczna zumba

Zumba to świetny sposób na odchudzanie! Energiczne ruchu, które wykonuje się w rytmie salsy, tanga, mambo czy rumby pozwolą ci na skutecznie pozbycie się tkanki tłuszczowej oraz ułatwią modelowanie sylwetki. Poza tym zumba również poprawia wytrzymałość i kondycję ciała! Dodatkowo wpływa pozytywnie na nasze zdrowie – m.in. obniża ciśnienie krwi i poprawia pracę serca.

Zumba to świetny pomysł na wspólne treningi z przyjaciółkami, nie tylko będziecie robić razem coś dla zdrowia, ale również i spędzicie świetnie wspólny czas na zabawie i tańcach. Zumbę chwalą sobie praktycznie wszystkie kobiety, które szukają sposobu na szybkie spalanie tłuszczu oraz przyjemny trening, który będzie poprawiał im również nastrój. Większość kobiet uwielbia tańczyć, zatem jeśli należysz do ich grona, zumba z pewnością przypadnie ci do gustu.

Zumba

Zumba to trening, w którym tętno pracuje w strefie szybkiego spalania tłuszczu, na poziomie 60-70% tętna maksymalnego. Wówczas to zwiększa się zapotrzebowanie naszego organizmu na tlen, a zaraz za tym zostaje on doprowadzony do przekształcenia tłuszczów w energię, a spalane są one w obecności odpowiedniej ilości tlenu.

Zumba również może wspierać regulację gospodarki hormonalnej i pozwala organizmowi wyprodukować więcej hormonów, takich jak somatotropina i insulina, które świetnie wpływają na nasz metabolizm.

Dodatkowo angażuje ona do pracy większą liczbę partii mięśniowych i trening tego rodzaju pozwala nie tylko na szybsze spalenie tkanki tłuszczowej, ale również poprawia kondycję, a także zwiększa wydolność i wytrzymałość organizmu, co dalej przełoży się na dłuższe i intensywniejsze treningi.

Przeczytaj też: http://www.atvn.pl/cwiczenia-izolowane/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here