Zastanawiając się, co kupują bogaci zazwyczaj przed oczami stają nam luksusowe samochody, domy czy jachty. Większość osób uważa zakupy bogatych za niepotrzebne i nieco kiczowate. Czy tak jednak jest naprawdę, czy główne zakupy ludzi bogatych to zegarki kipiące diamentami i rzeźby sikające szampanem. Okazuje się, że nie.

Na pytanie, co kupują bogaci odpowiedzi starali się udzielić naukowycy. Wyzwania podjęli się Thomas Stanley i William Danko. Przez lata prowadzili oni badania nad wzorcami zachowań ludzi bogatych i upodobań, zwyczajów zakupowych i sposób spędzania wolnego czasu. Wniosek z ich był jeden: zakupu przeciętnego milionera znacznie różnią się od tych, które wyobrażają sobie zwykli zjadacze chleba. Okazało się, że zwyczaje zakupowe milionerów różnią się też od stereotypów budowanych przez media.

Co kupują ludzie bogaci?

Z przeprowadzonych badań wynika, że większość milionerów żyje skromnie i oszczędnie, a na zakupy wydaje tylko ułamek tego co zarabia. Gusta ludzi bogatych są zazwyczaj proste. Wybierają oni najczęściej rzeczy trwale, a nie modne i luksusowo. Stawiają na marki, które mogą pochwalić się dobrymi opiniami i historią. Ludzie bogaci kupują mniej i lepiej, niż więcej i taniej. Okazuje się, że rzeczy pozornie kreowanie na luksusowe kupują głównie pozerzy i nowobogaccy.

Co kupują bogaci i dlaczego?

Nie oznacza to oczywiście, że bogaci ludzie całkowicie wyzbywają się wszelkich luksusowe. Oczywiście chętnie sięgają oni po luksusowe marki i ekstrawaganckie produkty. W ich kolekcjach znajduje się samochody, zegarki, obrazy, biżuterię. Wszytko to jednak nie tylko jest drogie, ale i trwałe i praktyczne. Samo gromadzenie rzeczy tylko dla idei nie jest dla nich atrakcyjne. Milionerzy gromadzą pieniądze dla bezpieczeństw i komfortu życia swojego i swoich bliskich, a nie statusu społecznego, jak to ma miejsce w przypadku pozerów. Wiedzą, że statusu społecznego nie kupią drogimi ubraniami czy samochodami.

Jakie rzeczy kupują bogaci?

To jakie rzeczy kupują bogaci, można się dowiedzieć analizując różnego rodzaje raportu dotyczące rynku dóbr luksusowych. Z tych ostatnich wynika, że ludzie bogaci najczęściej kupują ubrania, biżuterię i zegarki oraz elektronikę. Popularne jest też kupowanie meble, samochody oraz dzieła sztuki. Badania pokazują, że bogaci na zakupy większych rzeczy np. sprzętów elektronicznych robią co najmniej 2 razy do roku, natomiast ubrania i akcesoria uzupełniają raz lub kilka razy w miesiącu.

Co kupują bogaci? Nie tylko dobra

Ludzie bogaci kupują nie tylko rzecz materialne, ale przeżycia. Uwielbiają wydawać pieniądze na wyjątkowe momenty, które na długo pozostaną w ich pamięci.  Biuro podróży Scott Dunn podaje, że obsługuje 200 najbogatszych ludzi na świecie. Co roku wydają oni na wakacje minimum 100 tysięcy funtów. W czasie urlopu bogaci oczekują pełnego zestawu usług od wynajmowania helikopterów, przez rezerwacje stolików w najdroższych knajpach, po luksusowe hotele. Luksusowe wakacje nie są jednak chęcią popisania się przed znajomymi. Bogaci zwyczajnie lubią pławić się w skrajnym luksusie i odpoczywać w niesłychanie drogich hotelach i najbardziej luksusowych jachtach.

[Głosów:5    Średnia:4.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here