Milionerzy rocznie zarabiają niewyobrażalne fortuny, jednak nie wydają wszystkich pieniędzy na zbytki i rozrywki. Większość milionerów inwestuje zarobione pieniądze i pomnaża majątek. W co inwestują bogaci? Spektrum możliwości jest bardzo szerokie od nieruchomości przez spółki technologiczne aż po akcje. Milionerzy lubią też lokować pieniądze w gastronomii, budownictwie i transporcie.

Jako najpopularniejszą formę inwestycji milionerów wskazuje się inwestycje kapitałowe. Wg magazynu Forbes aż 15% ludzi bogatych inwestuje pieniądze na rynku finansowych i na giełdzie. Nie są to jednak jedyne formy pomnażania majątku.

W co inwestują bogaci? Kruszce szlachetne

Jedną z form inwestowania zarobionych pieniędzy jest zakup kruszców szlachetnych. Największą popularnością cieszy się złoto i srebro, chociaż nie brakuje też takich, którzy kapitał lokują w diamentach. Taką formę inwestycji uznaje się za bezpieczna, ponieważ te metale nigdy nie tracą na wartości nawet w czasie kryzysu. W momencie, gdy waluta upada to właśnie złoto i srebro są pierwszymi naturalnymi pieniędzmi. Dobrze wiedzą o tym najbogatsi i chętnie kupują sztabki tych kruszców.

W co inwestują bogaci? Nieruchomości

Jedną z najpopularniejszych form inwestycji są nieruchomości. Inwestowano nie już od bardzo dawna i najprawdopodobniej ten sposób lokowania pieniędzy nie wyjdzie z mody. Bogaci kupują więc różnego rodzaje nieruchomości. Milionerzy inwestują zarówno  te mieszkalne, jak i komercyjne np. powierzchnie magazynowe, hotele, SPA, centra handlowe i biurowe. Bogaci inwestujący w nieruchomości nie muszą obawiać się inflacji oraz mogą być pewni, że zainwestowana gotówka zawsze im się zwrócić.

W co inwestują bogaci? W siebie

Bogaci bardzo lubią inwestować w siebie i swoja wiedze. Widzą, że na takiej inwestycji nigdy nie stracą w przeciwieństwie do rzeczy nabytych. Wiedzy i doświadczenia nie odbierze żaden krach finansowy czy kryzys. Wiedza pomaga również szybko odbudować swoje bogactwo w przypadku, gdy majątek uszczupli się.

W co inwestują bogaci?

Bogaci inwestują w różne rzeczy. Wielu zazdrości im podejścia i zmysłu do interesów. Wielu uważa, że bogaci czego się nie dotkną, to zamieniają w złoto. Tak jednak nie jest. Na inwestycjach tracą  i najbogatsi ludzie na świecie. To, co odróżnia ich od zwykłych zjadaczy chleba, jest to, że szybko umieją podnieść się po porażce. Wynika to nie tylko z rezerw finansowych, które mogą posiadać, ale z pozytywnego podejścia do życia i interesów. Dla większości z nich porażka nie jest końcem, a jedynie nowym początkiem. Warto również pamiętać, że bogaci zazwyczaj do inwestycji się przygotowują. Mogą liczyć na pomoc doradców i ekspertów. Często kierują się również zasada Warrena Buffeta, który mówił: inwestuj tylko w biznesy, które rozumieją. Kupowanie akcji, których biznes jest niezrozumiały czy porywanie się z motyką na słońce i otwieranie sieci restauracji, kiedy się na tym nie zna, nigdy nie wychodzi na dobre. Na takich inwestycjach tracą wszyscy, nawet ci najbogatsi.  Tę maksymę warto sobie więc wsiąść do serca i inwestować przede wszystkim mądrze.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here