Zanieczyszczenie środowiska naturalnego

Żyjemy niestety w świecie bardzo zanieczyszczonym. Nie zawsze to odczuwamy, ale nie oddychamy powietrzem tak czystym, jak w młodości nasi rodzice. Czystość wody i jakość żywności obniżyły się zauważalnie. Producenci produktów żywnościowych używają mnóstwa składników chemicznych, które są dopuszczalne jako nieznacznie szkodzące, ale przy ich nagromadzeniu w organizmie powodują nieodwracalne niekorzystne zmiany. Zagrożeniem dla całego naszego środowiska jest także plastik. To materiał niezwykle trudno rozkładalny. Hałdy plastikowych śmieci wciąż pną się ku górze. to nasza prawdziwa wieża Babel. Po wodach oceanów pływają całe połacie plastikowych śmieci. Powoli rozkłada się on w wodzie, a plastikowe mikrodrobinki spożywane są przez ryby, które następnie konsumują ludzie, kumulując plastik w swoim organizmie.

Niewiele osób wie, co to są kwaśne deszcze, ale ich niewiedza nie uchroni ich ciał przez zgubnymi skutkami tych szkodliwych opadów. Zawierają one kwasy stworzone w reakcji wody z gazami takimi jak: dwutlenek siarki, trójtlenek siarki, tlenki azotu], siarkowodór, chlorowodór, dwutlenek węgla. Gazy te wyemitowane zostały do atmosfery między innymi w produkcji przemysłowej.

Z powodu dużej kumulacji w powietrzu smogu, który jest zawiesiną szkodliwych dla ludzkiego ciała mikrocząstek stałych (a nie gazów, choć i one w smogu się znajdują), ludzie chorują, a nawet umierają. Organizacje ekologiczne biją na alarm. Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych smogiem krajów na świecie!

http://www.miedzycechowy.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSerwer pośredniczący
Następny artykułAdres URL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here