Serwer pośredniczący

Jak korzystać z proxy i co to takiego jest? Zapewne zastanawia się nie jeden użytkownik Internetu, a także osoba, która chce spróbować swoich sił w link buildingu. Otóż dla tych, którzy nie wiedzą co to proxy, piszemy krótką notkę.
Jest to serwer pośredniczący (proxy to angielska nazwa, w dosłownym tłumaczeniu znaczy pełnomocnik). Proxy nawiązuje połączenie w imieniu użytkownika. Korzystający z proxy to osoby, które zostały np. zablokowane na forum. Dzięki tym serwerom wejdziesz na zablokowane forum i możesz zmienić adres IP. Serwer pośredniczący w imieniu użytkownika żąda dostępu do zasobów sieciowych, na przykład wybranego forum i to właśnie dlatego warto stosować go do omijania wszelkiego rodzaju blokad.
Często używamy go też w miejscu pracy albo w szkole.
Jak to działa? Anonimowe serwery pośredniczące ukrywają nasz adres IP i ustawiają swój własny adres IP.
Zaletą stosowania serwerów proxy jest z pewnością krótszy czas ładowania stron. Ale największym plusem jest możliwość obejścia blokad na forum. Dlatego tak często proxy używane są przez link builderów i osoby zajmujące się pozycjonowaniem stron.
Czy wiesz jak korzystać z serwerów proxy w przeglądarce internetowej?
Aby włączyć proxy, musisz w oknie przeglądarki skonfigurować połączenie internetowe. Wystarczy wejść w menu na Narzędzia, tam w opcjach zaawansowanych kliknąć Sieć, a następnie Połączenia. Zaznacz pozycję ręczna konfiguracja serwera proxy i wpisz adres IP proxy. Jest to bardzo proste i każdy może z tego skorzystać.

http://www.kobietaimoda.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here