Stella McCartney jest dzieckiem sławnych rodziców, nie poszła jednak w ich ślady i swoje życie zawodowe związała ze światem mody. O tym, że to właśnie z modą zwiąże swoje życie, wiedziała już od czasów nastoletnich. Wtedy to czas spędzała na zawetowaniu modowych magazynów i pierwszych próbach krawieckich. Jej późniejsza kariera to pasmo sukcesów, tak samo jak jej autorski dom mody, który nosi nazwę Stella McCartney.

Stella McCartney doświadczenie zdobywała na stażu u Christiana Lacroix, a także w szkole Central Saint Martins. Studiowała tam projektowanie odzieży. To jednak niejedyne miejsca, gdzie Stella McCartney uczyła się modowego fachu.

Nauka u najlepszych

Już dwa lata po zakończeniu edukacji Stella zostaje nową dyrektorką kreatywną marki Chloe i ma zaszczyt pracować z samym Karlem Lagerfeldem.  W czasie swoje kariery zawodowej miała okazję współpracować również z Phoebe Philo, która przejęła jej obowiązki po odejściu z francuskiego domu mody.

Pierwsza autorska kolekcja

Debiutancka kolekcja Stelli McCartney pojawiła się w 2011 roku. Powstała ona przy pomocy spółki Gucci. Kolekcja sygnowana jest nazwiskiem projektantki, a zaprezentowana została podczas paryskiego tygodnia mody w listopadzie 2011 roku. Kreacje zaprezentowane przez Stellę zyskują znakomite recenzje, co jest impulsem do  stworzenia autorskiej marki.

Stella McCartney – nowoczesna kobiecość

Kolekcje Stelli McCartney to przede wszystkim projekty dla nowoczesnych kobiet. Duch nowoczesności widoczny jest we wszystkich jej kolekcjach. Marka Stella McCartney znana jest przede wszystkim z ubrań ready-to-wear. Projektantce daleko do mody haute couture. Nie oznacza to jednak, że kreacji kreatorki mody brakuje finezji. Jej projekty wyróżniają się geometrycznymi krojami, prostymi fasonami i czystymi formami. Często widzimy w nich również koronki, kwiatowe wzory i subtelne przezroczystości. Kolekcje domu mody Stelli McCartney wyróżniają również kobiecie garnitury, minimalistyczne sukienki oraz strukturalne żakiety. Tych elementów nie może zabraknąć w żadnej kolekcji.

W zgodzie z naturą

Cechą charakterystyczną marki Stella McCartney jest również ekologia. Sama projektantka to zapalona ekolożka i działaczka na rzecz praw zwierząt. Prywatnie jest wegetarianką i wspiera organizację PETA. W jej kolekcjach nie ma więc naturalnych skór i futer. Zamiast projektantka wykorzystuje najwyższej jakości sztuczne futra i reafię, czyli tekstylia, które wyglądają stylowo, a nie godzą w etykę i wyznawane przez nią zasady. Kolekcje Stelli McCartney udowadniają, że ekologiczna modna nie musi być szara, nudna i nieciekawa.

Marka Stella McCartney – co tu kupisz

Marka Stella McCartney to nie tylko linie odzieżowe, ale i kosmetyki. Stella ochoczo współpracuje również z sieciowymi markami oraz gwiazdami. Projektowała m.in. stroje dla artystów występujących w przedstawianiu baletowym Ocean’s Kingdom oraz dla aktorów grających w filmie Sky Kapitan i świat jutra. Na liście klientów Stelli McCartney nie brakuje również znanych marek, dla których tworzy projektantka. Współpracowała ona m.in. z Adidas czy H&M. Stella zaprojektowała również stroje dla brytyjskich sportowców, którzy wystąpili podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku w Londynie. Wszystkie te współprace okazały się sukcesem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here