kryptowaluty

Kryptowaluty cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów. Są więc czymś przeszkadzający bankom i rządowi. Chodź banki nie wątpią w realną wartość kryptowalut, to rząd cały czas ją podważa. W dzisiejszym wpisie zastanowimy się nad tym czy kryptowaluty są rzeczywiście coś warte, a także skąd bierze się ich wartość. 

Przeczytaj też: https://wlaczsienaprzyszlosc.pl/wartosc-kryptowalut-skad-sie-bierze-wyjasniamy/ 

Wartość kryptowalut

Wartość danej kryptowaluty jest zależna oczywiście od ceny, jaką są w stanie zapłacić za nią inwestorzy w oficjalnym pieniądzu. Najczęściej wartość kryptowaluty ma odzwierciedlenie w USD, a ta przeliczana jest po kursie na złotówki. 

Kryptowaluty są cyfrowymi, wirtualnymi butami, nie posiadają swoich odpowiedników w realnym świecie. Kiedy internet przestały działać, kryptowaluta automatycznie w zniknęły. Właśnie dlatego część osób podważa ich jakąkolwiek wartość. Zapominają oni, że ludzie płacą realnymi pieniędzmi za wirtualne przedmioty już od dawna. Płacenie dolarami czy złotówkami na przykład za lepszą broń w grze lub wykupienie innego wyglądu postaci w realnym świecie jest bezużyteczne, jednak dla gracza ma to sens. Podobnie działa to na giełdzie kryptowalut. Inwestorzy płacą za LSK z własnej woli, nadając im tym samym wartość. 

Jak wartość kryptowalut ma się do innych inwestycji? 

Ogólna wartość, która obliguje każdego bez wyjątku jest niemożliwa do określenia dla wielu usług i przedmiotów. Niektórzy bowiem są gotowi wydać niesamowicie wielkie kwoty na szczenięta psów o określonych trasach. Inni widzą w pewnych dziełach sztuki coś wspaniałego, więc oddaliby za nie połowę swojego majątku, gdzie inni nie chcieliby wydać dla artysty nawet grosza. 

Wartość kryptowalut, tak jak innych rzeczy jest płynna. Ludzie godzą się handlować za określoną cenę, ponieważ pragną mieć alternatywę, czyli wolność wyboru w dywersyfikacji portfela bez udziału oficjalnych czy odgórnych administracji. 

Zobacz też: https://www.bomi.pl/co-zrobic-kiedy-zamknie-sie-gielda-bitcoina/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here