krzesło biurowe
fot. Pixabay.com

Gdy pandemia koronawirusa na dobre zamknęła nas w domach i przeniosła biurową rzeczywistość w ściany naszego domu, szybko zderzyliśmy się z tym, że praca przy dziecięcym biurku lub kuchennym stole jest niemożliwa na dłuższą metę. Dlatego też dziś podpowiadamy, jak wyposażyć się w krzesło do biurka, które pozwoli nam zdrowo i komfortowo pracować. Taka wiedza może Wam się przydać, więc zapraszamy do lektury!

Przeczytaj też: https://www.um.pl/krzeslo-biurowe-jak-wybrac-krzeslo-do-domowego-biura/

Czym powinno się charakteryzować idealne krzesło biurowe?

Gdy wybierasz krzesło do pracy biurowej, pamiętaj, że nie jego wygląd jest najważniejszy. O wyborze przede wszystkim powinna decydować ergonomia. A jak sprawdzić, czy krzesło biurowe aby na pewno będzie ergonomiczne? Podczas zakupu weźcie pod uwagę kilka istotnych czynników. Dobre krzesło biurowe powinno odpowiednio wspierać odcinek lędźwiowy Waszego kręgosłupa. Krzesła z górnej półki mają nawet regulowaną podporę lędźwi, tak aby dopasować ją do wzrostu osoby, która na nim usiądzie.

Oczywiście, każde krzesło powinno mieć regulowaną podporę pod łokcie oraz powinno być regulowane na całej wysokości. Pięć różnych możliwości regulacji to podstawa. Krzesła naprawdę dobrej jakości, ale i wysokiej ceny, mogą być regulowane nawet w 14 różnych stopniach. Co więc powinno być regulowane? Na pewno podłokietniki, ogólna wysokość krzesła, oparcie, kąt siedzenia. Warto również podczas zakupu zwrócić uwagę na to, czy kółka w krześle działają sprawnie oraz czy swobodnie i bez przeszkód krzesło kręci się dookoła własnej osi.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu krzesła do biurka?

Podczas wyboru krzesła biurowego warto również zwrócić uwagę na tkaninę, z jakiego zostało wykonane siedzisko i oparcie. Ważne, aby był to materiał oddychający, przepuszczający powietrze. Na krześle spędzamy długie godziny, komfort pod tym względem jest więc podstawą. Dobrze dobrane krzesło biurowe odciąża kręgosłup i zapewnia jego długie i sprawne funkcjonowanie na lata. Poza tym chroni również przed nadmiernym zmęczeniem całego ciała i dyskomfortem. Wyobraźcie sobie, że nie możecie się skupić na pracy, ponieważ krzesło, na którym siedzicie, sprawia, że boli Was każdy fragment Waszego ciała. Taka sytuacja wywoła w nas tylko frustrację i na pewno nie pomoże w wykonywaniu codziennych obowiązków. A więc dobrze dobrane krzesło wpływa również na naszą produktywność oraz zaangażowanie w pracę.

Zobacz też: http://www.joujou.pl/wybieramy-najlepsze-biurko-do-pracowania/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here