Prestiżowe marki modowe to głównie znane dom mody francuskie, włoskie czy brytyjskie. Do miana prestiżowych marek modowych pretenduje wiele firm. Trudno wymienić je wszystkie. Zazwyczaj kwalifikuje się je, używają znanej wszystkim piramidy luksusu. Trzeba jednak pamiętać, że grono prestiżowych marek modowych zmienia się. Wynika z tego, że niektóre domy mody powszechnieją przez to stają się też mniej prestiżowe.

Konsumenci coraz większą uwagę zwracają na markę produktów, które kupują. Dziś nie wystarczy, że ubranie jest ładne i solidne musi również posiadać odpowiednią metkę. To ona podkreśla status społeczny i materialny osoby, która sięga po dane ubranie. Nic więc dziwnego, że magazyny stale publikują rankingi najbardziej prestiżowych marek modowych.

Prestiżowe marki odzieżowe

Wskazanie prestiżowych marek odzieżowych nie jest łatwe. To kryterium wzbudza wiele emocji. Wynika to przede wszystkim z tego, że nie ma jednej obowiązującej definicji prestiżu. Dla każdego z nas słowo to może oznaczać coś innego. Dla jednych o prestiżu świadczy historia, tradycja, dziedzictwo dla innych jakość i cena ubrania, dla jeszcze innych wizerunek kreowany przez prestiżowe marki odzieżowe.

Francuskie domy mody na czele

Przeprowadzane przez lata sondaże i badania wskazują, że za najbardziej prestiżowe marki odzieżowe uznaje się głównie francuskie domy mody. To one określone są mianem tych luksusowych i ekskluzywnych zarówno w modzie męskiej, jak i damskiej. W zestawieniu prestiżowych marek odzieżowych często na pierwszych miejscach goszczą takie marki Hermes, Gucci, Chanel, Prada, Burberry czy Louis Vuitton. Rankingi wskazują również na luksusowe marki w zakresie kosmetyków czy biżuterii.

Prestiżowe = pożądane?

Nie można zapominać, że jako prestiżowe marki nie zawsze postrzegane są te najpopularniejsze. Nawet jeśli marka sprzedaje swoje produkty drogo i cieszą się one duża popularnością, nie zawsze może zostać ona postrzegana jako prestiżowa marka odzieżowa. Wynika to z tego, że zauważono zależność pomiędzy spadkiem status luksusowego wraz ze wzrostem popularności. Za prestiżowe marki odzieżowe zazwyczaj uznaje się te niedostępne dla szerokich mas.

Luksusowe marki odzieżowe w Polsce

Luksusowe przedmioty są coraz bardziej pożądane również nad Wisłą. Ich popularność wynika z coraz większej zamożność Polaków. Marki luksusowe zaczęły więc walczyć o klientów z Polskich. W kampaniach reklamowych skierowanych do rodzimych milionerów pokazują się jako te ekskluzywne i wyjątkowe. Pokazują, że posiadanie ich kolekcji da poczucie wyjątkowości, prestiżu i przynależności do określonej grupy społecznej, a to pozwoli wyróżnić się z tłumu bezimiennych Kowalskich.

Luksusowe marki kuszą produktami najwyższej jakości. Należy pamiętać, że z prestiżowymi markami odzieżowymi można spotkać się na każdym poziomie piramidy luksusu. Osoby, które stać tylko na ten podstawowy, czyli luksusu na co dzień, za prestiżowe marki odzieżowe będą uznawać zupełnie inne niż te, które zakupy zazwyczaj robią w sklepach  zakwalifikowanych na wyższych piętrach piramidy luksusu.

[Głosów:23    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here