chudnięcie

Utrata i utrzymanie wagi to nie tylko krótkoterminowa dieta.  To przede wszystkim określony styl życia, który kształtuje nasze nawyki. Jakie nawyki pomagają zbudować i zachować zdrową sylwetkę? Co możemy zrobić, aby stać się zdrowszymi? Odpowiadamy!

Zdrowe nawyki żywieniowe pomagające utrzymać dobrą formę

Jeśli trudno ci dodać do diety owoce i warzywa, postaraj się, aby do każdego posiłku spożywać, chociażby małą porcję – np. dodawać banana do porannej owsianki, pomidor do kanapki oraz warzywa do obiadu.  Są to niskokaloryczne, bogate w błonnik pokarmy, które mogą pomóc ograniczyć cięższe posiłki. Ponadto witaminy i minerały zawarte w owocach i warzywach poprawią zdrowie. Jeśli do tej pory wolałeś jeść w restauracjach lub używałeś gotowych potraw, powinieneś pilnie pomyśleć o zmianie tych nawyków. Istnieje wielka pokusa, aby zjeść gotowe produkty, zwłaszcza kiedy brakuje czasu na gotowanie, jednak jest to bardzo niezdrowa opcja. Szefowie kuchni w restauracjach nadużywają tłuszczu i przypraw, co niewątpliwie spowoduje przybranie dodatkowych kilogramów (jeśli nie są to specjalizowane i często drogie lokale ze zdrową żywnością). Znacznie lepiej poświęcić czas na samodzielne gotowanie lub wybrać catering dietetyczny Częstochowa i dietę pudełkową. W schudnięciu bez diety pomaga także nawyk jedzenia produktów pełnoziarnistych. Pełne ziarna są bogate w błonnik, który pomaga oczyścić organizm i zapobiega powstawaniu uczucia głodu przez długi czas. Zawierają także witaminę B6 i witaminę E, czym wspomogą skórę podczas odchudzania. Bardzo ważny jest także nawyk kontrolowania porcji Prowadzenie dziennika posiłków jest dziś bardzo łatwe – istnieje wiele aplikacji, a korzystając z telefonu lub komputera możesz łatwo kontrolować, co i ile jesz. Najpierw przyjrzyj się temu, co jesz, a następnie zastanów się, co jest zbędne w diecie. Użyj wagi kuchennej, aby odmierzyć odpowiednią ilość jedzenia, a następnie naucz się robić to na oko.

Nawyk uprawiania sportu i aktywności fizycznej

Regularne treningi na siłowni, bieg w parku, spacery i aktywny odpoczynek to bardzo ważne nawyki prozdrowotne. Dzięki takiej aktywności możemy spalić kalorie i szybciej osiągnąć oczekiwane efekty. Sport dodatkowo poprawia nastrój i wspomaga pracę mózgu, dzięki czemu korzyści dotyczą nie tylko naszego wyglądu, ale również nastroju i produktywności. Jeżeli nie wiesz, od czego zacząć, zacznij wychodzić na krótkie spacery lub np. wysiadać jeden przystanek wcześniej. Wsiądź na rower lub znaczni spędzać więcej czasu z dziećmi w parku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here