Meksyk - wakacje

Wśród egzotycznych miejsc, gdzie możemy spędzić bardzo ciekawe wakacje, jedną z najlepszych możliwości jest Meksyk. Meksyk – wakacje to możliwość poznania bardzo ciekawej kultury latynoamerykańskiej, zabytków kolonialnych, piramid i ruin Azteków i innych plemion Indian, a także możliwość poznania pięknych zakątków przyrody oraz atrakcyjnych plaż.

Największym miastem Meksyku jest jego stolica, która nasi taką samą nazwę jak kraj, czyli Meksyk, a po hiszpańsku to Cuidad de Mexico. W tym mieście przy najważniejszym placu, rynku oraz w historycznym jego centrum odnaleźć można przepiękne kościoły barokowe oraz inne budowle z tego czasu. Tutaj również odnajdziemy ruiny azteckiego miasta, które znajdowało się w tym miejscu zanim Hiszpanie podbili te tereny. W stolicy Meksyku znajduje się również jedno z najsłynniejszych sanktuariów maryjnych na świecie, czyli Guadelupe ze słynnym obrazem Matki Biskiej Virgen de Guadelupe. Innymi ważnymi miastami w Meksyku, które również obfitują w przepiękne barokowe kościoły i inne zabytki z czasów kolonialnych są Monterrey, Guadalajara oraz Puebla. Bardzo piękne i kolorowe kościoły barokowe można spotkać na terenie całego kraju, a największe wrażenie robią w małych miasteczkach i na wioskach. Meksyk jest krajem katolickim, gdzie religia ma duże znaczenie i często w różnych parafiach odbywają się barwne lokalne święta, zwane po hiszpańsku fiestami. Meksyk – wakacje to także możliwość zapoznania się z przepięknymi pamiątkami kultury Azteków oraz innych plemion indiańskich. Do najważniejszych i najsłynniejszych zabytków kultury przed kolonialnej należą między innymi Teotihuakan, Chichen Itza, Tula, Rulum, Palenque oraz Coba.

Meksyk – wakacje to także możliwość obcowania z przyrodą, często bardzo surową. Na południu kraju znajdują się tropikalne lasy deszczowe, dżungle. Natomiast północ Meksyku to surowe pustynie. Przez środek kraju, z północy na południe przebiegają natomiast pasma górskie ogromnego łańcucha górskiego, Kordylierów. Meksyk – wakacje to także możliwość beztroskiego wypoczynku na plaży. Zachodnie wybrzeże Meksyku oblewają wody Oceanu Spokojnego, gdzie między innymi w stanie Kalifornia znajdują się bardzo piękne zakątki, na przykład Półwysep Kalifornijski oraz Zatoka Kalifornijska. Najważniejszym i najbardziej znanym na całym świecie kurortem wakacyjnym pacyficznego wybrzeża Meksyku jest słynne Acapulco, gdzie można podziwiać między innym skoki śmiałków z wysokich skał do wody. Na wschodnim wybrzeżu Meksyku mamy możliwość wypoczynku na plażach Morza Karaibskiego oraz Zatoki Meksykańskiej. Do najbardziej renomowanych kurortów karaibskiego wybrzeża Meksyku należy Cancun z pięknymi piaszczystymi plażami, eleganckimi i ekskluzywnymi hotelami oraz krystalicznie czystą wodą.

Meksyk – wakacje to idealne rozwiązanie zarówno dla wytrawnych turystów, miłośników dzikiej, egzotycznej przyrody, pamiątek starożytnych kultur, miłośników architektury oraz zabytków, jak również dla osób, które z gorącym klimacie chcą wypocząć na plaży.

http://www.mojpodroznik.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here