Zakynthos się reklamuje - może Kraków też powinien?

Polska ma wiele do zaoferowania dla turystów krajowych jak i zagranicznych. Jesteśmy tak bardzo zróżnicowanym krajem, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Na południu kilka pasm gór, z których każde ma wiele atrakcji do zaoferowania. Najpopularniejszymi górami są tatry, gdzie rok w rok przyjeżdża to kilka milionów turystów z kraju i ze świata. Bogata oferta noclegów, restauracji a także w ostatnim czasie bardzo popularnych wód termalnych od lat przyciąga rzesze spragnionych odpoczynku turystów.
Wyznaczone szlaki turystyczne są ciekawe, zróżnicowane pod względem trudności – mogą nimi wędrować zarówno rodziny z malutkimi dziećmi (polecam doliny tatrzańskie) jak i starsze osoby. Dużym plusem jest duża ilość literatury – poradników opisujących trasy tatrzańskie.
Poza Tatrami wiele atrakcji dostarczą także Beskidy, Bieszczady lub też Sudety.

Idąc na północ polecam odwiedzić miasto z królewskim zamkiem – Wawelem. Kraków ma bardzo dużo fajnych knajpek i barów, do których jeżdżą np. Anglicy ,a jeden weekend. Wiele atrakcji turystycznych – Rynek, Wawel czy też liczne muzea zapewniają rozrywkę dla turystów. Nieopodal Krakowa mieści się Kopalnia soli w Wieliczce – obecnie użytkowana tylko i wyłączne turystycznie.

Warto też zwiedzić malownicze okolice Sandomierza i Kazimierza Dolnego nad Wisłą, gdzie jest po prostu uroczo. Dalej mamy oczywiście wiele miast z których każde ma coś fajnego do zaoferowania – we Wrocławiu – oczywiście ZOO i panorama racławicka oraz kapitalny rynek z Krasnoludkami:). Warszawa – stolica Polski to oczywiście Pałac Kultury i Starówka oraz mnóstwo Muzeów Historycznych i nie tylko.

Kolejna kraina Polski – kraina jezior to oczywiście Mazury – tzw Zielona Płuca Polski, gdzie większość terenów pokrywają lasy. Raj dla kajakarzy, grzybiarzy i miłośników Wędkarstwa. Nie ma cichszego miejsca w Polsce niż Mazury. Jeśli chodzi o zakwaterowanie to większość miejsc noclegowych to domki wypoczynkowe.

Pomimo tego, ze Polska ma mnóstwo atrakcji to uważam, że jest słabo reklamowana. Na międzynarodowych kanałach podróżniczych ciągle
słyszę Zakynthos – wakacje Twojego życia. A gdyby tak Polska zaczęła się reklamować? myślę, że przyniosłoby to dużo korzyści. Duży ruch turystyczny oznacza zawsze pieniądze, a te są Polsce bardzo potrzebne.

Oczywiście Polska to także morze – całe wybrzeże jest dobrze zaopatrzone i przygotowane na przyjazd turystów. I co najważniejsze polskie morze nie oznacza jedynie leżenia na plaży – miasta takie jak Gdańsk, Szczecin, Łeba i inne mają wiele do zaoferowania. Niekoniecznie jesteśmy skazani na całodzienne leżenie na plaży – możemy się świetnie bawić zwiedzając muzea, latarnie czy też wybierając się na wycieczkę na wydmy.

Obecnie z południa Polski na Północ można przejechać pociągiem w 5 godzin, co jest mega ułatwieniem dla turystów. Można połączyć wakacje w górach z wakacjami nad morzem, przy odpowiedniej organizacji takie wakacje mogą na stałe zapaść w pamięci. Warto zatem odwiedzać Polskę i jej urokliwe zakątki – doceńmy to co mamy w kraju.

http://www.czas-wakacji.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here