Rynek luksusowych nieruchomości rozwija się z roku na rok. W ekskluzywne nieruchomości inwestują najbogatsi, ale i ci, którzy poszukują lokali mieszkalnych w najwyższym standardzie i topowej lokalizacji. Luksusowe nieruchomości mają zapewnić komfort i bezpieczeństw mieszkania, a także być zabezpieczeniem na przyszłość. W zakresie komfortu i wygody każdy klient szuka czego innego, dlatego rynku luksusowych nieruchomości jest dość mocno zróżnicowany.

Luksusowe nieruchomości w Polsce dopiero raczkują. Daleko im jeszcze do ich z Europy Zachodniej czy Stanów Zjednoczonych. Zazwyczaj mianem luksusu określa się nieruchomości o trochę gorszych parametrach niż te zachodnio europejskie czy amerykańskie. Nie zmienia to jednak faktu, że i polskie luksusowe nieruchomości dzieli się dla trzy podstawowe typu. Każdy z nich ma co innego do zaoferowania swoim mieszkańcom.

Czym są luksusowe nieruchomości?

Aby mówić o luksusowej nieruchomości, ta bez względu na typ musi posiadać co najmniej 100 metrów kwadratowych, w przypadku rezydencji nawet 300 metrów kwadratowych. Ponadto nieruchomość musi się wyróżniać funkcjonalnym układem oraz oddzieleniem strefy nocnej od dziennej np. za pomocą korytarza. Cechą charakterystyczną luksusowych nieruchomości jest również to, że do każdej sypialni przylega prywatną łazienkę, a we wnętrzu jest również ta ogólnodostępną.

Bez względu również na typ budownictwa luksusowe nieruchomości wykonane są w wysokim standardzie z najlepszych materiałów, mają wbudowane nowoczesne systemy oparte na inteligentnym domu, liczą sobie co najmniej 2,9 metra wysokości oraz zabezpieczone są przed hałasem.

Luksusowe nieruchomości: apartamenty i penthousy

Luksusowe nieruchomości mogą przybierać formę apartamentów i penthousów. Są to osobne mieszkanie w budynkach wielorodzinnych. Aby móc mieszkania nazwać luksusowymi nieruchomościami muszą mieć one powyżej 100 m2, dogodny układ pomieszczeń oraz znajdować się w budynku w wysokim standardem. Główną różnica pomiędzy apartamentem a penthousem to ilość poziomów mieszkania. Ten pierwszy położony jest na jednym poziomie, natomiast penthouse to lokal co najmniej dwupoziomowy zlokalizowany na najwyższych piętrach budynku. Jego cechą charakterystyczną jest również obszerny taras, z którego rozpościerają się panoramiczne widoki. Penthouse jest o wiele droższy od apartamentu.

Luksusowe nieruchomości: rezydencje

Trzecim typem luksusowych nieruchomości są rezydencje. Budowane są one w formie wolnostojących domów i mają o wiele bardziej wyszukaną formę architektoniczną. Rezydencje zlokalizowane są na zagospodarowanej działce z ogrodami. O tym, czy wolnostojący dom może być nazwany luksusową nieruchomością, świadczy nie tylko jego powierzchnia, rozkład pomieszczeń, ale i zagospodarowanie terenu wokół. Luksusowe rezydencje mogą być położone w mieście, pod miastem, a nawet na całkowitych obrzeżach przyjmują funkcję luksusowego domku wakacyjnego.

Luksusowe nieruchomości to te cechujące się wysokim standardem. Normą jest tu klimatyzacja, monitoring czy ochrona. Bardzo często w luksusowych nieruchomościach można spotkać systemy inteligentnego domu, consieża, czy proekologiczne rozwiązania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here