Kenzo to marka, która obecnie znajduje się w czołówce najbardziej luksusowych domów mody. Kenzo to francuski dom mody założony przez Kenzo Takadę, który z pochodzenia jest Japończykiem. Marka powstała w 1970 roku w Paryżu. Kolekcje Takady łączyły motywy japońskie z europejska moda. Zobacz, czym charakteryzują się projekty domu Kenzo.

Początek domu mody Kenzo datowany jest na 1964 rok, kiedy to Kenzo Takada zakłada Jungle Jap. To ta firma jest prototypem Kenzo. Od początku kolekcje tego francuskiego domu mody inspirowane były ulicznym ubiorem. Charakteryzowały się krzykliwymi kolorami i niebanalnymi wzorami. Wszystko to sprawiło, że świat oszalał na punkcie projektów Kenzo.

Kenzo Takada – projektant nieznany?

Kenzo Takada jest twórcą domu mody Kenzo. Jest on francusko – japońskim projektantem. Jego miłość do mody rozwijała się  młodym wieku, dzięki dostępowi do pism modowych swoich sióstr. Chociaż na początku próbował studiować bardziej męskie zajęcie, ale wkrótce zrezygnował ze studiów na uniwersytecie w Kobee. W 1958 roku postanowił rozwijać swój modowy kunszt w Tokyo Fashion College, która dopiero co otworzyła swoje drzwi dla studentów płci męskiej. Po zdobyciu dyplomu przeniósł się do Paryża, gdzie próbował odnaleźć się w europejskim świecie mody. W Paryżu sprzedawał szkice, uczestniczył w pokazach oraz nawiązywał kontakty.

Pierwsze projekty Kenzo

Pierwsze projekty Kenzo zaczął tworzyć, gdy mógł sobie pozwolić na zakup tkanin ze sprzedaży pcheł. Pierwszą kolekcję zaprezentował w 1970 roku w Galerii Vivienne. Wtedy też otworzył autorski sklep. Wielkim sukcesem było to, że jeden z jego projektów znalazł się na okładce magazynu ELLE. Jego kolekcja została również zaprezentowane w Nowym Jorku i Tokio. Autorskie projekty podbiły świat mody, a Kenzo zdobył nagrodę Japan Fashion Editor Club

Odwaga Kenzo

Czas, w którym Kenzo rozpoczynał karierę w świecie mody, był tym, gdzie na wybiegach królowa spokojna elegancja i minimalizm. Odważny projektant postanowił to szybko zmienić. Kolekcje paryskiego domu mody Kenzo wyróżniały się i zachwycały krzykliwymi kolorami i niebanalnymi wzorami. Stanowiły one odskocznie od utartych schematów i prostych krojów oferowanych przez innych projektantów. Już pierwsze projekty Kenzo zostały okrzyknięte mianem mody ulicznej. Do wielkiego świat mody wprowadziły one bluzy, kolorowe t-shirty, oryginalne szale i chusty. Ten powiew świeżością zachwycił wszystkich od krytyków po klientów. Spodobały się im także etniczne i folkowe wzory, które Kenzo umiejętnie łączył w swoich kolekcjach. Panie i panowie wiedzieli, że w ubraniach Kenzo nie dało się pozostać niezauważonym. Po męskie i damskie kolekcje Kenzo sięgały więc osoby lubiące eksperymentować, a przy tym nie chciały rezygnować z luksusu i wygody.

Biżuteria i dodatki domu mody Kenzo

Kenzo to nie tylko kolekcje ubrań. Dom mody regularnie wypuszcza też dodatki i biżuterie utrzymane w stylu marki. Buty i torebki Kenzo są tak samo nietuzinkowe, jak ubrania, a dodatków wykonane z dbałością o najmniejszy szczegół. Trzeba jednak przyznać, że po markę Kenzo nie powinien sięgać każdy. Projekty wyróżniają się i nie są szablonowe, dlatego klasyczna elegantka nie będzie się w nich czuć najlepiej.

Kenzo – styl bycia

Świat mówi, że Kenzo to nie tylko marka, ale i styl życia. Pozwala przenieść się w zwariowany świat magii i kolorów, któremu daleko jest do nudy. Kolekcje Kenzo wychodzą poza sztywne ramy i pokazują, że luksus może mieć nie tylko szaro-biały kolor. Energia ubrań Kenzo widoczna jest na każdym kroku. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów tego francuskiego domu mody jest słynna bluza Kenzo z głową tygrysa. Ten kultowy element garderoby pożądany jest przez wielu taktowany jako istne dzieło sztuki współczesnej. Mimo do nawiązana do ulicznej mody marka Kenzo nie jest tą bazarową. Zarówno ubrania, jak i dodatki wykonane są z najwyższej jakości materiałów i tkanin, a także tych wykonanych wyłącznie  z naturalnych materiałów, które są bezpieczne dla środowiska naturalnego.

Kenzo bez Kenzo

Dziś legendarny projektant domu mody Kenzo jest już na emeryturze. Ogłosił ją w 1999 roku i rozpoczął karierę w sztuce. Swój dom mody Kenzo pozostawił w rękach dwóch asystentów. Do projektowania powrócił tylko na chwilę w 2005 roku, kiedy to pojawiał się jako projektant dekoracji Gokan Kobo. Głównym projektantem domu mody Kenzo jest Gilles Rozier. Marka stała się też częścią francuskiej grupy dóbr luksusowych LVMH.

Kenzo współpracuje

Kenzo nie jest marką, która często gości na wielkich galach czy światowych eventach. Wiele gwiazd uważa, że projekty tego domu mody są zbyt odważne i ekstrawaganckie na czerwony dywan. Nie oznacza to, że gwiazdy nie lubią ubrań Kenzo. Te odważniejsze zakładają je na ważne wydarzenia, a także stosują w codziennych stylizacjach. Marka Kenzo umożliwia również zapoznanie się i noszenie swoich projektów zwykłym zjadaczom chleba. W 2016 roku dom mody zaprojektował kolekcję ubrań i akcesoriów dla popularnej sieciówki H&M. Oryginalne ciuchy mógł więc założyć każdy. W sklepach dostępne były ubrania Kenzo dla pań, panów oraz dzieci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here