Kapoki asekuracyjne

Sporty wodne cieszą się niesłabnącą popularnością. Dostępne dla każdego, zapewniające wspaniałą rozrywkę to idealna forma spędzania wolnego czasu nad wodą. Jeśli planujesz urlop nad morzem, rzeką czy jeziorem. Ważnym jest abyś posiadał kapoki asekuracyjne. Najważniejsze bez względu na okoliczności jest zadbanie o swoje i innych bezpieczeństwo. 

Czym kapok asekuracyjny różni się od ratunkowego?

Kapoki ratunkowe przeznaczone są w szczególności dla osób, które nie potrafią pływać lub nie czują się pewnie na wodzie. Polecane są osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z wodnymi sportami i oczywiście – dzieciom.

Kapoki asekuracyjne w przeciwieństwie do ratunkowych pomagają unosić się na powierzchni wody po wpadnięciu do niej. Nie służą do długiego utrzymywania się na wodzie. Kapok asekuracyjny dedykowany jest przede wszystkim osobom, które umieją pływać i czują się na wodzie pewnie. Często uprawiają sporty wodne i mają doświadczenie. 

Cechy kapoka asekuracyjnego

Nazwa kapok asekuracyjny wskazuje nam na najważniejszą cechę, którą charakteryzują się te kapoki. Przy wpadnięciu do wody mają one asekurować – dzięki nim bezpiecznie dopłyniesz do kajaka czy miejsca z którego wypadłeś. Kapoki nie ograniczają ruchów, pozostawiają swobodę oraz umożliwiają wykonywanie wielu manewrów np. wiosłem. Nie ograniczają twojego widzenia i nie usztywniają twojej głowy. Posiadasz zabezpieczenie, które w żaden sposób nie wpływa na wykonywane przez Ciebie czynności. 

Kapoki asekuracyjne szczególnie te profesjonalne przeznaczone są dla aktywnych sportowców, którzy na co dzień oddają się żeglarstwu czy kajakarstwu. Sportowe sklepy stacjonarne oraz internetowe posiadają szeroki wybór asekuracyjnych kapoków dostosowanych do uprawianego przez Ciebie sportu.  Dostępne są między innymi kapoki do uprawiania żeglarstwa, kajakarstwa czy rybołówstwa. Każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. 

Kapok – lepiej kupić czy wypożyczyć?

Osoby, które uprawiają sporty wodne regularnie lub mają takie plany powinny zaopatrzyć się we własny kapok asekuracyjny. Zakup umożliwi Ci wybór produktu, który będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Dobierzesz kapok do swoich potrzeb oraz rodzaju sportu, który uprawiasz. W swojej kamizelce będziesz czuć się pewnie, ruchy nie będą ograniczone. 

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportami wodnymi i nie jesteś pewny, który będzie najodpowiedniejszy możesz wypożyczyć kapok z wypożyczalni. Z czasem jeśli nabierzesz pewności i doświadczenia możesz zaopatrzyć się we własny sprzęt.

Profesjonalne kapoki dostosowane do twoich potrzeb znajdziesz w sklepie internetowym gokajak.com, który jest największym w polsce sklepem z sprzętem kajakowym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here