Jaki zegarek wybrać dla dziecka?

0
1021

W życiu każdego dziecka nadchodzi ta chwila, kiedy powinno nauczyć się obsługi zegarka. Najlepszy moment jest wtedy, gdy dziecko potrafi już odróżnić pory dnia i rozumie znaczenie cyfr. Często to samo dziecko zaczyna odczuwać potrzebę posiadania wiedzy w zakresie odczytywania godziny. Bywa także, że to rodzicom bardziej zależy na tym, aby dziecko zaczęło na przykład punktualnie przychodzić z podwórka. Niezależnie od motywacji, bardzo dobrym rozwiązaniem jest staranny wybór zegarka dla dziecka. Warto, aby zegarek podobał się dziecku, bo wtedy będzie go nosiło z ochotą, a nie z przymusu. Aktualnie będące w sprzedaży zegarki można podzielić na trzy zasadnicze rodzaje: zegarki ze wskazówkami, zegarki z cyfrowym wyświetlaczem oraz zegarki typu smartwatch.

Zegarek ze wskazówkami

Zegarki ze wskazówkami to produkty, które wciąż są w modzie. Tego typu zegarek może posiadać zarówno wskazówki odmierzające godziny, minuty, sekundy, jak i datownik. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na wodoszczelność zegarka oraz materiały, z którego został wykonany. Zegarek, szczególnie dedykowany dzieciom, nie powinien bowiem zawierać niklu, który bardzo często powoduje uczulenie. Jeśli dziecko nie wykazuje zainteresowania odmierzaniem czasu, to zachęcić mogą go do tego zegarki ze świecącymi w ciemności (fosforyzującymi) wskazówkami.

Zegarek z cyfrowym wyświetlaczem

Niektórym dzieciom mogą przypaść do gustu zegarki z cyfrowym wyświetlaczem zamiast wskazówek. Zegarki te zazwyczaj oprócz standardowej funkcji zegara, posiadają również timer, alarm, stoper. Zdecydowanym liderem w produkcji zegarków z cyfrowym wyświetlaczem jest firma Casio. Zegarki tej marki cechują się nie tylko niezawodnością, ale są wstrząsoodporne i wodoodporne.

Zegarek typu smartwatch

Marzeniem wielu dzieci jest posiadanie własnego smartwatcha. Trudno się temu dziwić. Zegarki tego typu są nowoczesne i posiadają szereg dodatkowych funkcji. Są to między innymi: Bluetooth, wbudowany aparat lub zdalne odbieranie i wykonywanie połączeń w smartfonie.

Na uwagę rodziców zasługują smartwatche firmy Garett. Nie dość, że są atrakcyjne dla dzieci i świetnie wykonane, to gwarantują dziecku bezpieczeństwo. Jest to możliwe dzięki mechanizmowi geolokalizacji oraz wbudowanej kamerze, z której zdalnie na własnym smartfonie można podglądać co w danej chwili robi dziecko. Co istotne, zegarki tej firmy posiadają możliwość wysłania powiadomienia do rodzica, gdy dziecko opuści wskazany teren, na przykład ogród, szkołę lub przedszkole.

Wygląd zegarka ma znaczenie

Dziecięce zegarki występują w przeróżnych stylach i ogromnej palecie kolorystycznej. Zakupić można zarówno zegarki na klasycznym skórzanym pasku lub bransolecie, jak również na pasku silikonowym, parcianym, materiałowym i innych. Dziewczynkom spodobać się mogą zegarki w odcieniach różu lub posiadające kwieciste wzory, chłopcom natomiast zapewne wpadną w oko zegarki granatowe, zielone lub niebieskie.

Gdzie kupić zegarek dla dziecka?

Jeśli zegarek nie będzie stanowił prezentu, to warto pozwolić dziecku, by samo wybrało sobie ten wymarzony. Wszystkie przedstawione wyżej rodzaje zegarków znaleźć można na stronie internetowej sklepu Happytime, którego oferta znajduje się pod adresem: happytime.com.pl. Sklep wyróżnia się bardzo przyjazną wyszukiwarką oraz błyskawiczną realizacją zamówienia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here