masaż
fot.: pexels.com

Mało kto zdaje sobie sprawę, ze zbawiennych efektów regularnego wykonywania masażu skóry głowy. A jak się okazuje, jest to jeden z najważniejszych elementów codziennej pielęgnacji. Rytuał ten powinny praktykować w szczególności osoby, które marzą o gęstych i mocnych włosach. Jak wykonywać masaż skóry głowy i jakie są jego zalety?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/masaz-skory-glowy/

Dlaczego warto masować skórę głowy?

Przede wszystkim, masaż skóry głowy jest niezbędny, aby pozbyć się martwego naskórka i pobudzić do pracy cebulki włosowe. Pozwala on dogłębnie odżywić skórę głowy, a także odprężyć. Dzięki temu, włosy zaczynają szybciej rosnąć. Aby efekty były jeszcze szybciej widoczne, wiele osób poleca łączenie masażu ze wcierkami do włosów.

Masaż skóry głowy poprawia również krążenie w naczyniach krwionośnych, co dotlenia cebulki włosowe. Właśnie dlatego, przyspieszony zostaje porost nowych kosmyków włosów, ale nie tylko – zwalczony zostaje także problem łysienia.

Regularne praktykowanie masażu skóry głowy pozwala również na odprężenie i relaks. Jak się okazuje, to na głowie kumuluje się największe napięcie, co przenosi się na pozostałe części ciała. Stres powoduje sztywnienie mięśni, co następnie przyczynia się do bólu.

Jak wykonać masaż skóry głowy?

Najważniejszym krokiem jest umycie rąk. Dobrze również, aby zwrócić uwagę na długość paznokci – jeżeli będą one zbyt długie, możliwe, że dojdzie do nieprzyjemnych dla skóry zadrapań. Po przystąpieniu do masowania skóry głowy należy pamiętać, że masaż wykonuje się w kierunku od czoła do karku. Uzależnione jest to od ułożenia mięśni na głowie.

Masując głowę, wykonuje się okrężne ruchy, które stopniowo przesuwają się w stronę karku. Nie powinno się głowy zbytnio uciskać – masaż powinien być delikatny, wykonywany za pośrednictwem jedynie opuszków palców. Dzięki temu, głowa nie będzie także podrażniona.

Podobny masaż wykonuje także fryzjer w profesjonalnych salonach. Można wtedy starać się zapamiętać jego ruchy i podobny wykonać samemu w domu. Masaży głowy oferowane są również przez gabinety kosmetyczne lub salony masażu. Warto jednak starać się wykonać taki masaż samodzielnie, gdyż praktykując go codziennie, można nabrać odpowiedniej wprawy.

Przeczytaj też: http://www.atvn.pl/stosowanie-suchego-szamponu-wady-i-zalety/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here