charakteryzator

Fascynuje Cię świat filmów i seriali? Świetnie się składa! Być może uwielbiasz zabawę z makijażem i chciałbyś związać z tym swoją przyszłość zawodową? Jeśli makijaż to Twoja pasja, a także interesuje Cię praca na planie filmowym to praca charakteryzatora to może być czymś co warto przemyśleć. Dołożenie swojej przysłowiowej „cegiełki” do realizacji dużego projektu filmowego może być naprawdę dużym powodem do dumy! Na czym polega zawód charakteryzatora? Co należy do obowiązków osoby na takim stanowisku? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-charakteryzatora/ 

Na czym polega zawód charakteryzatora?

Pracując w takim zawodzie musimy być osobami wszechstronnymi. Musimy posiadać bardzo dużą kreatywność oraz umiejętności plastyczne oraz artystyczne. W naszym głównym zadaniem będzie przede wszystkim ukrycie wszelkich niedoskonałości u aktora filmowego, oraz upodobnienie aktora lub też aktorki do postaci historycznej. Jeszcze inne wezwanie czeka nas w przypadku robienia charakteryzacji do horrorów. Taka praca będzie odrobinę różniła się od nakładania podkładu i szminki na ustach. Im szerszy wachlarz umiejętności posiadamy, tym większe mamy szansę na znalezienie zatrudnienia. Ogromnym atutem dla pracodawcy będzie również różnorodność pracy, którą możemy wykonywać. Dzięki temu będzie on mógł skorzystać z naszych usług nie tylko jednorazowo.

Co należy do obowiązków charakteryzatora?

Zadaniem charakteryzatora jest przede wszystkim realizacja wizji reżysera odnośnie charakteryzacja aktorów do filmu czy serialu. Nie możemy zachowywać się chamsko, ponieważ spędzamy cały dzień Pracując z różnymi ludźmi. Musimy być osobami komunikatywnym i oraz dobrze rozumieć to, co inni mają nam do przekazania. Istotne jest rozumienie wizji reżysera oraz scenarzysty. Warto jest posiadać dobry kontakt z osobą zajmującą się kostiumami. Oprócz klasycznego makijażu warto jest wiedzieć jak wygląda makijaż SFX. Jest to specjalny makijaż, z angielskiego: special effects makeup. Taki makijaż używany jest przy wykonywaniu malowania blizn lub siniaków lub innych efektów widocznych na filmach fantastycznych czy w horrorach.

Zobacz też: https://www.bomi.pl/ile-sie-zarabia-w-zandarmerii-wojskowej/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here