maszyna do szycia dla początkujących

Maszyny do szycia, które są obecnie dostępne na rynku, zasadniczo różnią się od urządzeń, na których szyły nasze babcie. Duże zróżnicowanie sprawia, że wybór odpowiedniej maszyny do szycia nie jest prostym zadaniem. Szczególnie jeśli dotyczy to osoby początkującej. Dlatego przygotowaliśmy artykuł, w którym podpowiemy Ci, czym kierować się podczas wyboru pierwszej maszyny do szycia. Postaramy się określić:

  • Jakie funkcje musi mieć maszyna do szycia dla początkujących?
  • Co wpływa na wygodę pracy na maszynie?

Odpowiedzi na te pytania z pewnością pomogą Ci w podjęciu trafnej decyzji.

Jakie funkcje musi mieć maszyna do szycia dla początkujących?

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z szyciem na maszynie, to musisz kierować się zupełnie innymi kryteriami, aniżeli osoba doświadczona w tej kwestii. Mówiąc wprost, zakup zaawansowanej maszyny do szycia może Ci tylko zaszkodzić. Nie będziesz w stanie wykorzystać jej możliwości, a na pewno poniesiesz większe koszty z tytułu jej zakupu. Osoba początkująca powinna postawić na maszynę mechaniczną lub elektroniczną. Jeśli chodzi o funkcjonalność, to wystarczy Ci tzw. żelazna klasyka.

Podczas wyboru maszyny do szycia zwróć szczególną uwagę na liczbę ściegów. W przypadku osoby początkującej im mniej ściegów tym lepiej. Sprawdź koniecznie, czy wybrana maszyna ma ścieg prosty oraz ścieg do obrzucania. Bardzo przydatny będzie także ścieg elastyczny, który służy do szycia dzianin. Kolejną cechą jest opcja regulacji szerokości i gęstości ściegu. W przypadku podstawowych maszyn najczęściej spotykana jest regulacja skokowa. Zaawansowane modele mają płynną regulację. Na pewno nieco bardziej praktycznym rozwiązaniem będzie właśnie urządzenie z płynną regulacją ściegu.

Kolejnym elementem jest możliwość zmiany położenia igły. Dobra maszyna do szycia dla początkującego powinna mieć płynną regulację położenia igły w stosunku do otworu w stopce. Alternatywą jest regulacja od centrum stopki do lewej. Jako osoba początkująca z pewnością w pierwszym etapie swojej przygody z maszyną do szycia nie będziesz korzystać z tej funkcji. Niemniej jednak bardzo szybko okaże się ona przydatna.

Co wpływa na wygodę pracy na maszynie?

Kupując maszynę do szycia, musisz także myśleć przyszłościowo. Nawet jeżeli niektóre funkcje nie przydadzą Ci się na początku, to może w kolejnym etapie nauki okażą się nieocenione. Dlatego podczas wyboru maszyny do szycia zwróć uwagę na obecność takich elementów jak:

  • nawlekacz do igły,
  • nożyk do obcinania nici w obudowie maszyny,
  • metalowa płytka ściegowa z podziałką, która ułatwia równe szycie,
  • regulacja docisku stopki.

Wymienione wyżej funkcje to swoiste must have maszyny do szycia. Możesz jeszcze pójść o krok dalej i wybrać urządzenie, które jest wyposażone w regulację prędkości szycia i pozycjonowanie igły w płaszczyźnie pionowej. Dzięki funkcji pozycjonowania masz pewność, że w każdym momencie, kiedy przerwiesz szycie, igła zostanie dociśnięta w dół lub zatrzyma się nad powierzchnią płytki ściegowej.

Funkcją, na którą warto zwrócić uwagę, jest przycisk nożyczek, który pozwala na obcinanie nici przy samym materiale. Dzięki temu na bieżąco czyścisz materiał z nici.

Jeśli wiesz już mniej więcej, jakiej maszyny potrzebujesz, to musisz koniecznie zajrzeć na stronę szyj.pl. W sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór różnego rodzaju maszyn do szycia. Ich wspólnym mianownikiem jest wysoka jakość i niezawodność. Oprócz maszyn w sklepie szyj.pl znajdziesz także akcesoria przydatne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here