Gry zręcznościowe

Gry zręcznościowe, czyli tak zwane zręcznościówki, to jedne z popularniejszych gier. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że ich oferta jest naprawdę bardzo bogata. Aby z sukcesami grać w taki gry, trzeba przede wszystkim posiadać naprawdę dobrze rozwinięty refleks. To gry, które opierają się na umiejętności obsługi przycisków, a podstawą ich ukończenia jest naprawdę szybka reakcja.

Jakie są zadania gracza w grach zręcznościowych?

W przypadku gier zręcznościowych gracz musi pokonywać zarówno wrogów, jak i liczne przeszkody. Najbardziej znana gra zręcznościowa, która jest jednocześnie jedną z najstarszych to słynny Mario. Dostępne dzisiaj gry zręcznościowe zwracają uwagę trójwymiarową grafiką, co sprawia, że całość odbierana jest dużo bardziej realistycznie.

Jakie gry zręcznościowe są obecnie najbardziej popularne?

Wybór gier zręcznościowych jest naprawdę niemały. Do tych, które cieszą się dzisiaj największą popularnością zalicza się:

  • Forza Horizon 5;
  • Just Dance 2022;
  • Psychonauts 2.

Wśród naprawdę bogatej oferty każdy gracz ma szansę znaleźć grę zręcznościową odpowiednią dla siebie i idealnie wpisującą się w indywidualne preferencje.

Na czym polega gra Forza Horizon 5?

Miłośnicy gier zręcznościowych z pewnością znają serię Forza Horizon. Jej piąta odsłona nie rozczarowuje pod żadnym względem. Stawiając na tą grę, można chociaż na chwilę przenieść się do bajecznego Meksyku. Jest to gra wyścigowa, której początków należy szukać w roku 2021. Gracz w grze Forza Horzion 5 zostaje uczestnikiem Festiwalu Horizon – wyjątkowego samochodowego święta. Sterując samochodem, podziwiać można grafikę perfekcyjnie przedstawiającą plaże, kaniony, starożytne ruiny, miasteczka, pustynie, a także lasy deszczowe. Celem jest natomiast wierzchołek wulkanu. Gra dostarcza niezapomnianych emocji.

Czy gra Just Dance 2022 zasługuje na uwagę?

To gra idealna dla wszystkich lubiących gry taneczne. Jest to już kolejna odsłona cyklu i – podobnie jak poprzednie – cieszy się naprawdę bardzo dużą popularnością. Na czym polega gra? Zadaniem gracza jest wybranie piosenki, a następnie zatańczenie do niej zgodnie z wskazówkami, które pokazują się w grze. Gra dostarcza ogromnej rozrywki, świetnie sprawdza się na różnego rodzaju imprezach, które chcemy nieco urozmaicić. Warto pamiętać, że producent zatroszczył się o różne tryby, dzięki czemu każdy gracz może dopasować grę do własnych oczekiwań, a także swojej kondycji.

O co chodzi w grze Psychonauts 2?

Pierwsza gra tej serii pojawiła się na rynku w 2005 roku. Długo trzeba było więc czekać na jej kontynuację. Gracz stawiający na tą grę wciela się w postać Razputina Aquato – dziesięcioletniego chłopca, który pochodzi z cyrkowej rodziny. Ci, którzy mieli okazję zagrać w pierwszą część wiedzą, że ucieka od od swoich towarzyszy, kiedy dowiaduje się o tym, jak niezwykłymi zdolnościami został obdarzony. Bohater będzie zajmował się plądrowaniem zakamarków umysłów. Warto przed zagraniem w część drugą sięgnąć po Psychonauts 1. Pozwoli to na lepsze rozeznanie się w fabule.

Gry zręcznościowe są nie mniej popularne niż strzelanki czy gra strategiczne. Wymagają dużej koncentracji, a sprawność palców jest tym, bez czego w większość z nich trudno grać.

Listę najpopularniejszych gier zręcznościowych znajdziesz na stronie https://www.gram.pl/encyklopedia-gier/zrecznosciowa/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here