Karta do wideorejstratora

Zdaje się, że zakup właściwej karty do wideorejstracji jest banalnie łatwy, to jednak pozory. Jeżeli kupimy kartę słabej jakości albo niekompatybilną z naszym sprzętem, ryzykujemy utratę danych (np. nagrań, na których nam zależało). Zanim zdecydujesz się na zakup karty w okazyjnej cenie, prześledź parametry i zastanów się, czy nie jest lepiej zainwestować więcej funduszy w rekomendowany model karty.

Klasyczna karta pamięci nie sprawdzi się w użytkowaniu, gdyż do celów monitoringu i wideorejestracji trzeba zakupić specjalną kartę.

Rozważając, jaka karta do wideorejestratora będzie pasowała dla Twojego sprzętu, należy zastanowić się nad paroma kwestiami.

Na co zwrócić uwagę, kiedy zastanawiasz się, jaka karta pamięci do wideorejestratora będzie odpowiednia?

Dopasowanie, inaczej kompatybilność – to współpraca ze sprzętami. Po prostu sprawdź, czy karta, na którą się decydujesz, będzie działać z wideorejstratorem albo kamerą, do których chcesz zastosować kartę. Dla przykładu, kupując kamerę samochodową, musisz wiedzieć, że karta danej marki będzie z nią dobrze współpracować, ale już karta innej marki może okazać się problematyczna.

Następne, na co musisz zwrócić uwagę, to wytrzymałość karty. Twoje oczekiwania to  kilkaset godzin nagrań albo rejestracja danych w różnych warunkach atmosferycznych.

Jaki inny parametr jest ważny? Technologia zapisu, ponieważ to ona określa żywotność karty. Możemy wyróżnić trzy rodzaje technologii zapisu, będą to kolejno TLC, MLC oraz SLC.

TLC, czyli Tripple Level Cell, jest z nich najtańszą, ale przy tym najbardziej zawodną. MLC, czyli Multi Level Cell, jest najbardziej rozpowszechnioną i popularną technologią zapisu, równoważącą cenę z jakością. SLC, czyli Single Level Cell, to zaawansowana karta, której nie znajdziesz w popularnych sklepach, używana jest przez zawodowców.

Analizując dalej, jaka karta pamięci do wideorejstratora będzie odpowiadała Twoim potrzebom, oceń klasę karty pamięci.

Na przykład dla widerejstatora samochodowego należy dobrać inną pojemność karty pamięci w zależności od rodzaju kamery: jednokanałowej, dwukanałowej lub trzykanałowej. Kamera jednokanałowa wymaga przynajmniej 32 GB pamięci, dwukanałowa – od 64 GB do 128 GB, zaś trzykanałowa – od 128 GB do 256 GB.

Równie ważna co klasa pamięci jest klasa prędkości zapisu danych, odpowiadająca za płynność obrazu. Nie powinniśmy więc oszczędzać na pojemności i szybkiej prędkości zapisu danych karty.

Kilka paramentów wysuwa się na prowadzenie: między innymi pojemność karty, szybkość nagrania, a także mechanizm korekcji błędów.

Za pytaniem, jaka karta do wideorejestratora, stoi kwestia wyboru między ceną a jakością, ale jeżeli chcesz bezproblemowego i zadowalającego użytkowania różnego typu wideorejestratorów czy kamer, to zdecyduj się na zakup rekomendowanych przez producenta nośników pamięci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here