Rosół jest obowiązkową potrawą w czasie świąt u różnych uroczystości. Często podawany jest na przyjęciach weselnych jako pierwsze danie, poprzedzające dania główne. W okresie jesiennym i zimowym doskonale rozgrzewa organizm a w czasie infekcji przyspiesza powrót do zdrowia.
Rosół jest doskonałą bazą do wielu innych zup, między innymi pomidorowej, ogórkowej, grochówki czy barszczu.
Aby miał niepowtarzalny smak ważne jest odpowiednie przygotowanie rosołu. Nie można zapomnieć oczywiście o takich przyprawach jak ziele angielskie, liść laurowy oraz pieprz ziarnisty. Często dodawana jest także kostka rosołowa.
Wiele osób, które rzadko przyrządzają tego typu zupę zastanawiają się co zrobić żeby rosół nie był mętny.
Gdy rosół gotowany jest na wywarze z mięsa, bardzo ważne jest aby na początkowym etapie zbierać łyżką pianę, która powstaje w wyniku gotowania się mięsa. Nadmiar szumu sprawia że rosół jest mętny i wygląda nieestetycznie. Do przygotowania rosołu zazwyczaj wykorzystuje się mięso z kurczaka lub schab.
Aby poprawić smak rosołu warto dodać do niego podsmażoną na patelni cebulkę. Sprawi ona, że rosół będzie bardziej wyrazisty.
Nie można zapomnieć również o warzywach. Podstawą jest marchewka, pietruszka, seler i por. Brak warzyw sprawi że rosół będzie mało wyrazisty.
Rosół dobrze jest podawać z posiekaną natką pietruszki i odpowiednim makaronem. Makaron można bardzo szybko przygotować samodzielnie. Mąkę wraz z jajkiem i odrobiną soli wystarczy zagnieść i pokroić na cienkie paski.
Co zrobić żeby rosół nie był mętny
[Głosów:1 Średnia:3/5]