Mycie włosów.

Pielęgnacja włosów to czynność, której większość z nas poświęca wiele czasu i uwagi. Zarówno mycie, odżywianie, szczotkowanie oraz zabiegi fryzjerskie wymagają stosowania najlepszych preparatów. Dbający o wygląd włosów stosują różne suplementy witaminowe i minerałowe, które wzmacniają cebulki włosowe i strukturę włosa. Jednak nawet specjaliści nie są zgodni co do tego czy włosy myć codziennie czy co kilka dni. A jeśli co kilka – to w jakich odstępach czasu.
Codzienne mycie włosów na pewno ich nie zniszczy. Włosy są wytworem naszej skóry, a tę myjemy przecież codziennie, a w niektórych miejscach, na przykład na rękach, nawet kilka razy dziennie. Codzienne mycie włosów zdaniem przeciwników powoduje przetłuszczanie się i łupież. Przetłuszczanie włosów nigdy nie będzie wynikiem pobudzania skóry podczas mycia, a jest raczej przejawem nieprawidłowego funkcjonowania gruczołów łojowych umieszczonych na skórze głowy.
Jeśli ktoś obawia się, że częste używania szamponu zniszczy włosy, to powinien zakupić specjalny szampon do częstego mycia. Najlepsze tego typu specyfiki są dostępne w aptekach lub dobrych drogeriach. Szampony do mycia codziennego są mydłami organicznymi zawierającymi głównie składniki naturalne, nie są więc dużym obciążeniem dla włosów i skóry. Codzienne stosowanie odżywek – przeciwnie niż szamponów organicznych, należy jednak przemyśleć. Odżywki bardzo intensywnie nawilżają, odżywiają, dostarczają ogromnej ilości różnych składników. Włosy nie potrzebują tak dużej ilości tego rodzaju elementów codziennie. Odżywkę czy maskę do włosów można zastosować więc raz lub dwa razy w tygodniu.

http://www.odzyskajdzien.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here