włosy

Włosy zarówno po sezonie letnim, jak i zimowym zazwyczaj są w gorszym stanie. Dlatego bardzo ważne jest, żeby wraz ze zmianą pogody, zmienić również pielęgnację swoich włosów. Jest to idealny moment na zmianę swoich dotychczasowych kosmetyków.

Wskazówki, jak dbać o włosy

Naturalny szampon

Kosmetyki naturalne powinny być podstawą codziennej pielęgnacji włosów, jak i skóry. Dzięki zmianie preparatów, na te z naturalnymi składnikami, sprawimy że nasze włosy będą miały zachowaną barierę ochronną. W kosmetykach powinniśmy unikać taki składników jak: Sodium Lauryl Sulfate oraz Sodium Laureth Sulfate. Są to silne detergenty, których zadaniem jest dokładne oczyszczenie włosów i wytworzenie piany. Poprzez to, że tak dokładnie usuwają wszelkie zanieczyszczenia z powierzchni włosów i skóry głowy, mogą doprowadzić w ten sposób do jej podrażnienia i przesuszenia.

Odżywka bez silikonów

W większości odżywek, które znajdują się na sklepowych półkach znajdziemy w składzie silikony. Poprzez ich dodatnie do kosmetyku, nasz włosy stają się bardziej lśniące i gładkie. Jednak dzieje się tak wyłącznie na początku stosowania, z czasem nasze włosy stają się przesuszone.
Silikony oblepiają włosy, przez co sprawiają, że nie mogą w nie wnikać żadne składniki odżywcze, które znajdują się w kosmetyku. Zdecydowanie lepszym wyborem jest stosowanie naturalnej odżywki, która nie przyniesie od razu efektu, ale z czasem sprawi, że stan naszych włosów się polepszy.

Przeczytaj też: https://www.bomi.pl/toksyczne-skladniki-ktorych-nalezy-unikac-w-kosmetykach/

Unikaj suszarki

Jeżeli codziennie suszymy włosy za pomocą suszarki, musimy liczyć się z tym, że w ten sposób działamy na ich niekorzyść. Sprawiamy, że staja się one przesuszone. Najlepszym rozwiązaniem jest pozwolenie na wyschnięcie włosom w temperaturze pokojowej. Oczywiście nie zawsze jest taka możliwość, jeżeli musimy szybko wyjść z domu, starajmy się suszyć włosy chłodnym strumieniem powietrza.

Kładź się spać wyłącznie z suchymi włosami

Pod żadnym pozorem, nie powinniśmy kłaść się spać z mokrymi włosami. Czemu? Ponieważ podczas snu, mokre włosy są narażone na uszkodzenia mechaniczne. W ten sposób dochodzi do ich łamania i kruszenia. Gdy się budzimy wcale nie mamy pięknych i lśniących włosów.

Olej kokosowy

Olej kokosowy znalazł swoje zastosowanie również w kosmetyce. Jest to produkt uniwersalny, dzięki któremu możemy sprawić, że nasze włosy nie będą się rozdwajać, będą lśniące i gładkie. Wystarczy regularnie po każdym myciu, wetrzeć kilka kropli oleju w końcówki włosów.

Źródło: https://www.e-warsaw.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here