Specjalne wymagania skóry zimą

Zima jest okresem trudnym do przetrwania dla organizmu – trzeba jednak przywyknąć do tego, że w naszej szerokości geograficznej kilka miesięcy w roku jest wyjątkowo niekorzystnych dla skóry, i nauczyć się odpowiednio ją pielęgnować. Krem intensywnie nawilżający do twarzy jest produktem, który w naszej łazience powinien zagościć właśnie zimą – ponieważ wtedy skóra wymaga najsilniejszego nawilżenia!

Czego potrzebuje skóra zimą?

Zimą spada nie tylko temperatura, ale też wzmaga się zimny wiatr i zdecydowanie maleje wilgotność powietrza. Staje się ono suche, nieprzyjemne, a dodatkowo jeszcze potęgujemy ten efekt poprzez ogrzewanie naszych mieszkań. Gdy wychodzimy z nagrzanego pomieszczenia, skóra jest rozgrzana i dobrze ukrwiona. W kontakcie z lodowatym powietrzem może dojść nawet do pękania naczynek i potęgowania problemów z cerą naczynkową. Taka pogoda bardzo często sprawia kłopoty także innym rodzajom cery – cera sucha staje się jeszcze bardziej wysuszona, a tłusta może być nawet bardziej przetłuszczona. Zwykły, lekki krem nawilżający może nie zadziałać – tutaj potrzebny jest krem intensywnie nawilżający do twarzy. Skórę zimą trzeba solidnie nawadniać, aby nie wysuszała się tak szybko i była w stanie odpierać brutalne ataki zimy.

Jaki krem intensywnie nawilżający do twarzy stosować?

Warto zawsze mieć w łazience dwa kremy – do stosowania na dzień i na noc. Krem dzienny powinien solidnie nawilżać i dawać solidną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Z kolei nocny krem musi zawierać składniki mocno wnikające w strukturę skóry, odżywiające ją i regenerujące mikrouszkodzenia skóry, dzięki czemu poranne nawilżanie będzie jeszcze bardziej skuteczne. Krem intensywnie nawilżający do twarzy przyda się również mężczyznom – zimą także ich skóra jest dużo bardziej wymagająca, szczególnie że każdego dnia jest poddawana goleniu, które niestety podrażnia naskórek i lekko go wysusza, co nie sprzyja odporności na ataki mrozu i wiatru.

Zimowa pielęgnacja cery

Zimą warto swój zwykły krem zamienić na mocniejszy, o bardziej nawilżających właściwościach. Przydadzą się również inne składniki silnie odżywiające skórę – ponieważ zimą nasza dieta jest uboższa w składniki odżywcze, takie jak witaminy, minerały i przeciwutleniacze. Oprócz stosowania dobrych kremów z górnych półek drogerii, dobrze jest też wspomagać swoją dietę warzywami, owocami i kiszonkami, a także kwasami tłuszczowymi, które wzmocnią płaszcz lipidowy skóry. Zimą koniecznie należy też pić dużo płynów, nawet gdy nie odczuwa się pragnienia!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here